Puchar UEFA: Wisła - Inter Mediolan 1:0

Wprawdzie w rewanżowym spotkaniu drugiej rundy Pucharu UEFA wiślacy pokonali słynny Inter Mediolan 1:0 (1:0), ale dwubramkowa zaliczka Włochów z pierwszego meczu w Trieście wystarczyła, by piłkarze trenera Hectora Raula Cupera awansowali do kolejnej rundy europejskich rozgrywek.

Trzeba jednak od razu zaznaczyć, że wiślacy rozegrali bardzo dobre spotkanie i mieli szansę, by odrobić straty z pierwszego meczu.

Po pierwszej połowie spotkania piłkarze krakowskiej Wisły prowadzili z Interem Mediolan 1:0. Bramkę w 5. minucie zdobył Maciej Żurawski po bardzo dokładnym podaniu od Tomasza Frankowskiego.

Wiślacy bardzo dobrze grali w pierwszej odsłonie spotkania. Stworzyli kilka groźnych akcji ofensywnych, z których jedna zakończyła sie skuteczna akcja duetu Frankowski - Żurawski.

Przez dłuższy czas włoscy piłkarze sprawiali wrażenie nieco zagubionych. Z pewnościa nie bez znaczenia dla nich była godzina rozpoczęcia spotkania. W drugiej części pierwszej odsłony piłkarze Interu grali juz znacznie lepiej, ale dobrze spisywał sie blok obronny Wisły na czele z Arturem Sarnatem, który bronił groźne strzały Materazziego i Cristiano Zanettiego.

Po przerwie wislacy nadal dążyli do zdobycia kolejnego gola, który dałby im przynajmniej dogrywkę. Bliski szczęścia był Mirosław Szymkowiak, który po kapitalnym uderzeniu z rzutu wolnego trafił w słupek bramki Fontany. Wiślacy groźnie atakowali, ale byli nieskuteczni. W pewnym momencie zdominowali wydarzenia na boisku.

Inter próbował kontrować, głównie broniąc dostępu do własnej bramki. Włosi czynili to na tyle skutecznie, że obronili zaliczkę z pierwszego spotkania, minimalnie tym razem przegrywając. Mediolańczy zagrali jednak nie wkładając w spotkanie wszystkich swoich możliwości i mogli zostać za to skarceni. W ekipie Interu na niezłą opinię zasłużył jedynie Javier Zanetti, którego akcje prawą stroną w II częsci stwarzały zagrożenie dla wiślaków.

Tym samym dla Wisły skończył sie udział w tegorocznych rozgrywkach Pucharu UEFA. Z kolei dla Olgierda Moskalewicza i Artura Sarnata było to pożegnanie z wislackimi kibicami. Obaj piłkarze grać będą teraz w Turcji.

Zobacz relację minuta po minucie

Inne mecze Pucharu UEFA

Litex Łowecz - Union Berlin 0:0

Czerwona kartka: Stanisław Bazew (59, Litex). Widzów: 6 300. Sędziował: Kristinn Jacobsson (Islandia).

Pierwszy mecz 2:0 dla Litexu. Awans - Litex Łowecz.

AEK Ateny - NK Osijek 3:2 (2:2)

Bramki: dla AEK - Lakis (31), Tsartas (38), Konstantinidis (79); dla Osijeku - Ramos (15-samob.), Mitu (43).

Pierwszy mecz 2:1 dla AEK. Awans - AEK Ateny.

Dowiedz się więcej na temat: bramki | mecz | puchar UEFA | Puchar | Inter Mediolan | inter | Mediolan | UEFA | Wisła