Puchar UEFA: Wisła gromi!

Wysokim zwycięstwem Wisły zakończyło się rewanżowe spotkanie I rundy Pucharu UEFA Białej Gwiazdy z Primorjem Ajdovszczina. Po zwycięstwie na wyjeździe 2:0 wiślacy potwierdzili swoją wyższość gromiąc gości 6:1 (1:1).

Początek meczu nie zapowiadał tak wysokiego zwycięstwa Wisły. Goście wyprowadzili kilka groźnych akcji i niespodziewanie - w 11 min. po błędzie Baszczyńskiego - objęli prowadzenie.

Wisła w tym okresie grała wolno i nieporadnie, a mimo tego zdołała odrobić straty. Po dośrodkowaniu Kosowskiego piłka trafiła na polu karnym w rękę obrońcy, zaś "jedenastkę" zamienił na bramkę niezawodny w takich sytuacjach Maciej Żurawski.

Do przerwy rezultat nie uległ już zmianie.

Zupełnie inną Wisłę zobaczyliśmy w drugiej połowie. Biała Gwiazda grała szybko, zdecydowanie a przede wszystkim skutecznie. Bramkę na 2:1 zdobył w 51. minucie Kalu Uche, 5 później do siatki trafił Mariusz Jop. Oba gole padły po dobrze wykonanych stałych fragmentach gry.

Po kolejnych 20 minutach było już 5:1. Żurawski strzałem z woleja wykończył akcję i dośrodkowanie Kosowskiego, zaś 2 minuty później na listę strzelców wpisał się Paweł Brożek. Wynik meczu ustalił - znów po stałym fragmencie gry - Maciej Stolarczyk.

Skończyło się ostatecznie na sześciu bramkach, aczkolwiek kolejnych okazji na podwyższenie rezultatu nie brakowało.