Puchar UEFA: Wisła - Glentoran 4:0

W rewanżowym spotkaniu I rundy Pucharu UEFA, krakowska Wisła pewnie pokonała Glentoran Belfast 4:0. Na listę strzelców dwukrotnie wpisywali się Marcin Kuźba i Kalu Uche.

Pierwsze spotkanie w Belfaście również wygrała Wisła (2:0). Jutro po losowaniu, krakowianie poznają kolejnego rywala z jakim przyjdzie im się zmierzyć w następnej rundzie.

Henryk Kasperczak pozwolił odpoczać w dzisiejszym spotkaniu Kamilowi Kosowskiemu i puścił do gry młodych zawodników "Białej Gwiazdy" Pawła Strąka i Piotra Brożka. Wisła zdecydowanie dominowała nad rywalami i bramki były tylko kwestią czasu.

Pierwsze dwie zdobył Marcin Kuźba, dla którego gole z Glentoranem były pierwszymi trafieniami w barwach Wisły. Obie jego bramki padły po znakomitych asystach Macieja Żurawskiego. Druga połowa była popisem Nigeryjczyka Kalu Uche, który podobnie jak Kuźba również dwa razy pokonał bramkarza Glentoranu.

Zobacz opis meczu

Wyniki dotychczas zakończonych meczów rundy kwalifikacyjnej Pucharu UEFA (plus oznacza awans do pierwszej rundy rozgrywek, w nawiasie wynik pierwszego meczu):

Zenit St.Petersburg (Rosja) - FC Encamp (Andora) 8:0 (5:0)

Matador Puchov (Słowacja) - FK Atyrau (Kazachstan) 2:0 (0:0)

Polonia Warszawa - Sliema Wanderers (Malta) 2:0 (3:1)

FC Zwartnoc (Armenia) - NK Primorje (Słowenia) 2:0 (1:6)

NK Gorica (Słowenia) - Rapid Bukareszt (Rumunia) 1:3 (0:2)

Atlantas Kłajpeda (Litwa) - Liteks Łowecz (Bułgaria) 1:3 (0:5)

Sartid Smederevo (Jugosławia) - Bangor City (Walia) 2:0 (0:1)

Lokomotiw Tbilisi (Gruzja) - FC Kopenhaga (Dania) 1:4 (1:3)

Viktoria Żiżkow (Czechy) - SP Domagnano (San Marino) 3:0 (2:0)

Wisła Kraków - Glentoran Belfast (Irlandia Płn.) 4:0 (2:0)

FC Kaernten (Austria) - Metalurg Lipawa (Łotwa) 4:2 (2:0)

Maccabi Tel Awiw (Izrael) - Levadia Tallin (Estonia) 2:0 (2:0)

HJK Helsinki (Finlandia) - FC Homel (Białoruś) 0:4 (0:1)

Nistru Otaci (Mołdawia) - FC Aberdeen (Szkocja) 0:0 (0:1)

TVMK Tallin (Estonia) - Dinamo Tbilisi (Gruzja) 0:1 (1:4)

AEL Limassol (Cypr) - Ferencvaros Budapeszt (Węgry) 2:1 (0:4)

Djurgaarden (Szwecja) - Shamrock Rovers (Irlandia) 2:0 (3:1)

National Bukareszt (Rumunia) - SK Tirana (Albania) 2:2 (1:0)

GI Gotu (Wyspy Owcze) - Hajduk Split (Chorwacja) 0:8 (0:3)

IFK Goeteborg (Szwecja) - Zimbru Kiszyniów (Mołdawia) 2:2 (1:3)

CSKA Sofia (Bułgaria) - Dinamo Mińsk (Białoruś) 1:0 (4:1)

IBV Vestmannaeyjar (Islandia) - AIK Sztokholm (Szwecja) 1:3 (0:2)

Servette Genewa (Szwajcaria) - Spartak Erewan (Armenia) 3:0 (2:0)

Zwycięzcy 41 par awansują do pierwszej fazy rozgrywek. Oprócz tych drużyn zagra w niej 36 zespołów, które zapewniły sobie udział dzięki wynikom osiągniętym w ubiegłym sezonie w rozgrywkach krajowych lub na arenach europejskich, a także trzech zwycięzców rundy finałowej Pucharu Intertoto oraz 16 ekip, którym nie udało się zakwalifikować do Ligi Mistrzów (w tym mistrzowie Polski - Legia Warszawa).

Łącznie w pierwszej rundzie Pucharu UEFA zagra 96 zespołów, z których połowa będzie rozstawiona. Drużyny zostaną przed losowaniem podzielone (na podstawie kryterium geograficznego oraz pozycji w rankingu UEFA) na sześć grup po 16 zespołów, z których osiem będzie rozstawionych. Zespoły te spotkają się z drużynami nierozstawionymi.

Mecze pierwszej rundy Pucharu UEFA odbędą się 19 września i 3 października.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: belfast | Szwecja | puchar UEFA | Marcin Kuźba | Kalu Uche | Puchar | UEFA | Wisła