Puchar UEFA: PSV wyeliminował Parmę

W czwartej rundzie europejskich rozgrywek o Puchar UEFA, PSV Eindhoven przegrał z Parmą 2:3, jednak dzięki zwycięstwu w pierwszym meczu na stadionie Philipsa 2:1 awansował do ćwierćfinału.

W pierwszej części meczu lepiej prezentowali się Holendrzy, którzy do przerwy prowadzili 2:0. Po zmianie stron Parma zabrała się do odrabiania strat. Strzelony w 64. minucie przez Milosevica gol z rzutu karnego dodał Włochom skrzydeł. Najpierw do remisu pięknym strzałem głową doprowadził Milosevic, a w ostatniej minucie gry Montano ustalił wynik meczu na 3:2 dla Parmy.

Do burd kibiców doszło na San Siro w trakcie spotkania Inter - Alaves (0:2). Po drugim golu dla gości kibice Interu zaczęli rzucać na murawę plastikowe krzesełka oraz inne przedmioty, co spowodowało przerwanie meczu pięć minut przed upływem czasu.

Wyniki 1/16 Pucharu UEFA

AC Parma - PSV Eindhoven 3:2 (0:2)

Bramki: dla Parmy - Savo Milosevic (64 karny), (69), Johnnier Montano (90), dla PSV - Dennis Rommerdahl (32), Mateja Kezman (45)

Pierwszy mecz 1:2 - Awans PSV

Girondins Bordeaux - Rayo Vallecano 1:2 (1:1)

Bramki: dla Bordeaux - Mingo (24-samob.); dla Rayo - Luis Cembranos (20 karny), Jon Perez Bolo (50). Czerwona kartka: Ulrich Rame (Bordeaux, 18).

Pierwszy mecz 1:4 - Awans Rayo

Kaiserslautern - Slavia Praga 1:0 (0:0)

Bramka: Vratislav Lokvenc 59

Pierwszy mecz 0:0 - Awans Kaiserslautern

Nantes - Porto 2:1 (0:1)

Bramki: - dla Nantes: Marama Vahirua (68), Sylvain Armand (74); dla Porto: Jesus Pena (35). Czerwona kartka: Dimitri Alenitchev (Porto) 83

Pierwszy mecz 1:3 - Awans Porto

Barcelona - AEK Ateny 5:0 (2:0)

Bramki: Luis Enrique (22, 30, 58), Rivaldo (56), Gerard (87-karny). Czerwona kartka: Michalis Kapsis (AEK Ateny) 29

Celta Vigo - VfB Stuttgart 2:1 (1:1)

Bramki: Celta - Walery Karpin (6), Aleksander Mostowoj (85); Stuttgart - Stefan Blank (45).

Pierwszy mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Awans Celty.

Dowiedz się więcej na temat: Bordeaux | karny | kartka | czerwona kartka | Porto | czerwona | bramki | Puchar | puchar UEFA | awans | mecz | UEFA