Puchar UEFA: Primorje - Wisła 0:2

Krakowska Wisła wygrała na wyjeździe ze słoweńskim NK Primorje 2:0 w pierwszym meczu pierwszej rundy piłkarskiego pucharu UEFA.

Piłkarze wicemistrzów Polski byli o dwie klasy lepsi od rywali i są w komfortowej sytuacji przed rewanżem, który za dwa tygodnie odbędzie się pod Wawelem.

Bramkę, dającą prowadzenie podopiecznym Henryka Kasperczaka, zdobył w 12. minucie Nigeryjczyk Kalu Uche. Akcje prawą stroną boiska zainicjował Maciej Żurawski. Najskuteczniejszy strzelec naszej ekstraklasy dośrodkował w pole karne, tam piłkę do wbiegającego na pole karne Uche odegrał Marcin Kuźba i Nigeryjczyk silnym strzałem z 8 metrów pokonał bramkarza rywali.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Krakowianie nadal mieli wyraźną przewagę, ci udokumentowali kolejną bramką. W 55. minucie na strzał z 25 m zdecydował się Moskal. Piłka odbiła się o jednego obrońców, doszedl do niej na 8 m Kuźba i wpakował do siatki.

Goście, wyraźnie słabsi pod każdym względem, grali ambitnie i byli bliscy zdobycia gola w 60. minucie, ale z bliska w słupek strzelił Vogric, ale poprawkę Vidmara w ładnym stylu obronił Hugues.

W samej końcówce na 3:0 mógł podwyższyć Żurawski, ale w sytuacji sam na sam uderzył zbyt lekko i sygnalizowanie.