Puchar UEFA: Polonia pokonała Porto!

W rewanżowym meczu I rundy Pucharu UEFA Polonia Warszawa pokonała w FC Porto 2:0 (0:0). W drugiej rundzie zagrają oczywiście Portugalczycy, którzy awans zapewnili sobie w pierwszym meczu deklasując "Czarne Koszule" 6:0.

Rozgrywany w Płocku mecz oglądała garstka widzów. Niespodziewanie jednak poloniści rozegrali doskonałe spotkanie, posiadając lekką przewagę przez cały mecz.

Udokumentowali ją po przerwie dwoma bramkami: pierwszą z nich zdobył w 67. min Łukasiewicz po rzucie rożnym, zaś wynik ustalił w 81. minucie Kuś. Strzał z narożnika pola karnego odbił się od obrońcy i zmylił portugalskiego bramkarza. Dobrą partię rozegrał bramkarz Polonii Gubiec, który w końcówce kilkukrotnie bronił groźne strzały piłkarzy Porto.

Chociaż sprawa awansu została rozstrzygnięta przed dwoma tygodniami, to jednak Polonii należą się brawa za ambicję, podjęcie walki i grę do samego końca. Wynik: Polonia - Porto 2:0 poszedł w świat!

Posłuchaj co o meczu powiedział były gracz Porto Grzegorz Mielcarski.

Zobacz opis meczu.

Dowiedz się więcej na temat: Polonia Warszawa | puchar UEFA | mecz | Puchar | UEFA | Porto