Puchar UEFA: Llansantffraid - Amica 2:7

Amica Wronki wygrała na wyjeździe z Llansantffraid 7:2 i awansowała do pierwszej rundy rozgrywek o Puchar UEFA.

Wronczanie przystąpili do meczu słabo skoncentrowani i już 21. minucie stracili bramkę. Błąd obrońców wykorzystał Anthrobus i Stróżyński musiał wyjmować piłkę z siatki.

Stracony gol podrażnił ambicję zespołu Mirosława Jabłońskiego i 5 minut później Grzegorz Król doprowadził do remisu. Nie minęły dwie minuty i gospodarze znów prowadzili po golu Tonera. Odpowiedź wronczan nastąpiła w 35. minucie kiedy to najlepszy na boisku Marcin Burkhardt ustalił wynik pierwszej połowy na 2:2.

Po przerwie bramki strzelali już tylko piłkarze z Wronek. Najpierw Sobociński (66), później Król (72) i następnie Burkhardt (76) kontynuowali festiwal strzelecki Amiki.

Przy stanie 2:5 gospodarze już zupełnie opadli z sił oddając inicjatywę Polakom, czego konsekwencją były kolejne bramki. W 87. minucie swoją trzecią bramkę w meczu strzelił Król, a wynik meczu na 7:2 ustalił Przemysław Łudziński.

Dowiedz się więcej na temat: król | puchar UEFA | UEFA | Puchar