Puchar UEFA dla Liverpoolu

Piłkarze Liverpoolu pokonując w finale na stadionie Westfalskim w Dortmudzie Alaves Victoria 5:4 wywalczyli Puchar UEFA. Piłkarze z Anfield Road wywalczyli to cenne trofeum po 25 latach przerwy. Jest to trzeci Puchar UEFA zdobyty przez "The Reds".

Mecz z Alaves stał na bardzo dobrym poziomie. Liverpool prowadził do przerwy 3:1, ale Alaves po siedmiu minutach doprowadziło do remisu po bramkach Javi'ego Moreno. W 73. minucie Fowler dał "The Reds" prowadzenie. Na minutę przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Jordi Cruyff strzelił bramkę, doprowadzając do dogrywki.

Złota bramka dla Liverpoolu padła po samobójczym strzale Geliego na 2 minuty przed końcem dogrywki.

Zobacz opis spotkania

Dowiedz się więcej na temat: Anfield Road | przerwy | mecz | puchar UEFA | UEFA | Puchar