Puchar UEFA: Awans Wisły!!!

Piłkarze Wisły Kraków wyeliminowali Real Saragossa w I rundzie Pucharu UEFA po dramatycznym meczu zakończonym zwycięstwem 4:3 w rzutach karnych. W normalnym czasie krakowianie wygrali 4:1, wyrównując bilans dwumeczu.

Spotkanie zaczęło się niepomyślnie dla Białej Gwiazdy, bowiem już w 5. minucie Baszczyński skierował piłkę do własnej bramki i było 0:1. W tym momencie było jasne, że Wisła musi zdobyć jeszcze przynajmniej cztery gole (nie tracąc żadnego), by awansować dalej.

To co wydawało się niemożliwe, stało się jednak faktem. Po przerwie gole dla wiślaków zdobyli Iheanacho, Moskal oraz dwie Frankowski. Ta druga bramka przynosząca dogrywkę padła na trzy minuty przed końcem. Dodatkowe 30 minut nie przyniosło rozstrzygnięcia i o awansie do II rundy zdecydowały karne. Więcej zimnej krwi zachowali gracze Wisły. Nie strzelił tylko Baszczyński, co wobec dwóch pomyłek Hiszpanów dało niespodziewany, ale zasłużony awans krakowianom. Wielkie brawa dla Wisły!!!