Puchar Stanleya: Colorado blisko wielkiego finału

Gaśnie moc Detroit z fazy zasadniczej, gdy zespół ten miał najlepszy bilans w lidze. Teraz Dominik Hasek i partnerzy bliscy są wyeliminowania z walki o Puchar Stanleya. W czwartym meczu przegrali oni bowiem u siebie 1:2 po dogrywce z Colorado Avalanche.

Bohaterem tej konfrontacji, nie po raz pierwszy zresztą, był Szwed Peter Forsberg. Zaliczył on zwycięskie trafienia dla Avalanche w dogrywce meczu w Detroit. Dla Forsberga było to już dziewiąte trafienie w fazie play off.

Tym samym jego zespół prowadzi już w finale Konferencji Zachodniej 3-2 i jest bardzo blisko awansu do wielkiego finału NHL. Może się tak stać już w środę i to na lodowisku Avalanche.

Tym razem Avalanche prowadzili już w pierwszej tercji. Po akcji Peter Forsberg - Darius Kasparaitis bramkę zdobył Steven Reinprecht. W ostatniej tercji Red Wings wyrównali po trafieniu Steve'a Yzermana, gdy grali w przewadze. Doszło do dogrywki, której bohaterem był Forsberg.

Dowiedz się więcej na temat: detroit | Puchar | puchar stanleya