Puchar Stanleya: Carolina odprawiła Canadiens

Jakby nieco zrezygnowani hokeiści Montreal Canadiens stosunkowo łatwo przegrali decydujące spotkanie z Carolina Hurricanes. Dziki temu zwycięzcy zameldowali sie już w finale Konferencji Wschodniej.

Wszystko rozstrzygnęło się już w pierwszej tercji, gdy hokeiści Caroliny trafiali aż pięć razy do bramki rywali. Dwie z tych bramek zdobył Erik Cole.

Obrońcy Pucharu Stanleya hokeiści Colorado Avalanche odparli ataki San Jose Sharks i na tafli rywali wygrali arcyważny mecz po dogrywce, doprowadzając do remisu w serii 3-3.

O wszystkim zadecydował Peter Forsberg, który trafił w trzeciej minucie dogrywki, doprowadzając do siódmego starcia obu zespołów. Dojdzie do niego w Colorado w środę w nocy.

KONFERENCJA WSCHODNIA

Carolina Hurricanes - Montreal Canadiens 8:2

(stan rywalizacji 4:2, Carolina awansuje do następnej rundy)

KONFERENCJ ZACHODNIA

San Jose Sharks - Colorado Avalanche 1:2

(stan rywalizacji 3:3)

Dowiedz się więcej na temat: hokeiści | montreal canadiens | montreal | puchar stanleya | Puchar