Puchar Saporty: Anwil gromi

Koszykarze Anwilu Włocławek w meczu dziewiątej kolejki Pucharu Saporty odnieśli już ósme zwycięstwo. Tym razem wicemistrzowie Polski nie pozostawili żadnych złudzeń zespołowi LinelTex Basket Imola, który przed rozgrywkami uchodził za faworyta grupy, gromiąc przed własną publicznością ekipę z Włoch 82:51.

Goście grając bez żadnego pomysłu, nie mieli żadnych koszykarskich atutów by przeciwstawić się mądrze i skutecznie grającym włocławianom. Anwil już przed świętami zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie D i awans do pierwszej fazy play off - 1/8 finału Pucharu Saporty. Za tydzień, w ostatnim meczu grupowym, wicemistrzowie Polski zagrają w wyjazdowym spotkaniu z fińską drużyną YMCA Luhta Lahti.

Koszykarze Anwilu potraktowali mecz ulgowo, ale pomimo to prowadzili praktycznie od pierwszych do ostatnich minut meczu. Rywale nie byli w stanie zagrozić wicemistrzom Polski i zmobilizować włocławian do większego wysiłku. Gościom tylko raz w 5 min. spotkania udało się uzyskać minimalne prowadzenie 6:7. Przez pierwsze dwie kwarty zawodnicy jednej, jak i drugiej drużyny przeprowadzali mało akcji kończonych celnymi rzutami, ale po 20 minutach gry gospodarze prowadzili różnicą 11 punktów 33:22. W drugiej części meczu Anwil zagrał bardziej zdecydowanie w ataku i zyskał wyraźną przewagę nad zespołem LinelTexu. W 25 minucie włocławianie prowadzili 45:28, a po 30 min. wygrywali 60:40. W ostatniej kwarcie koszykarze Anwilu oprócz niezłej dyspozycji w ataku radzili sobie dobrze także w obronie, zmuszając Włochów do popełniania błędów w rozegraniu ataku i rzutów oddawanych z nieprzygotowanych pozycji. W pierwszych minutach tej kwarty Polacy przypuścili prawdziwy szturm na kosz przeciwników, zdobywając 12 punktów z rzędu. To pozwoliło im uzyskać ponad 30 punktowe prowadzenie 72:40. Najwyższą przewagę osiągnęli włocławianie w 37 min., kiedy prowadzili 80:44.

Punkty:

Anwil: Davor Marcelic 18, Vladimir Krstic 16, Bartłomiej Tomaszewski 12, Miladin Mutavdzic 10, Roman Prawica i Paweł Szcześniak po 7, Igor Griszczuk 6, Tomasz Andrzejewski 4 i Marcin Cieślak 2

LinelTex: Marcus Bragg 17, Kevin Thompson 14, Christiano Fazzi 10, Massimilliano Romoli 5, Fabrizzio Ambrassa 4, Georgios Giannouzakos 1, Albert Pietrini, Paolo Pirazzoli i N'Bahia Mrc Covassi - po 0