Puchar Polski: Wisła lepsza od Amiki

W pierwszym finałowym meczu Pucharu Polski Amica Wronki przegrała z Wisłą 2:4 (1:0). Rewanż odbędzie się 10 maja w Krakowie, ale już w tym momencie wydaje się, że spotkanie rewanżowe będzie tylko formalnością dla wiślaków.

Do przerwy prowadzili wronczanie po bramce strzelonej przez Tomasza Dawidowskiego. Krótko po przerwie wyrównał wynik meczu Tomasz Frankowski, ale odpowiedź miejscowych była natychmiastowa. Amica znowu prowadziła po bramce Marka Zieńczuka.

Tylko 120 sekund potrzebowali wiślacy, by znowu wyrównać. Tym razem za sprawą Kamila Kosowskiego. Później dał o sobie znać najlepszy strzelec ekstraklasy, Maciej Żurawski.

Ta bramka dla Wisły wyraźnie podcięła skrzydła miejscowym, chociaż nadal atakowali i stwarzali sytuacje bramkowe. Jednak to krakowianie po raz kolejny pokonali Grzegorza Szamotulskiego. Po raz drugi uczynił to Kosowski, będąc wyróżniającym się piłkarzem pierwszego finałowego spotkania.