Puchar Interkontynentalny dla Boca Juniors

Argentyński klub Boca Juniors pokonał w finale Pucharu Interkontynentalnego Real Madryt 2:1 i jako 21. zespół z Ameryki Południowej odebrał to trofeum.

Po bramkach Martina Palermo już w 3. i 6. minucie Argentyńczycy przerwali sześcioletnią dominację klubów europejskich. Wcześniej ostatnim tiumfatorem z drugiej półkuli był klub Velez Sarsfield, który pokonał AC Milan w 1994 roku 2:0.

Jeszcze nie wszyscy z 50 tysięcy widzów zgromadzonych na stadionie w japońskim Tokio zdążyli wygodnie usiąść, a już podopieczni Carlosa Bianchi prowadzili 2:0. Obie bramki triumfatorom Ligi Mistrzów strzelił 27-letni Martin Palermo. Co prawda 6 minut później bramką kontaktową odpowiedział Brazylijczyk Roberto Carlos, ale mimo przewagi zepołu hiszpanskiego w drugiej połowie wynik do końcowego gwizdka pana Oscara Ruiza Acosty z Kolumbii nie uległ zmianie.

Boca Juniors po raz drugi w historii wzbogacili klubową kolekcję trofeów o Puchar Interkontynentalny. W 1977 zdobywca Copa Libertadores pokonał Borussię Moenchengladbach. Po raz drugi Puchar Interkontynentalny zdobył też trener Boca Juniors Carlos Bianchi, to on bowiem prowadził w 1994 roku Velez Sarsfield, w meczu przeciw AC Milanowi.

Boca Juniors - Real Madryt 2:1 (2:1)

Bramki:

Boca Juniors: Martin Palermo 2 (3. i 6. min)

Real Madryt: Roberto Carlos 12. min

Boca Juniors: Oscar Cordoba - Jorge Bermudez, CristianTraverso, Hugo Ibarra, Anibal Matellan, Jose Basualdo - Mauricio Serna, Sebastian Battaglia (Nicolas Burdisso 88. min), Juan Riquelme - Marcelo Delgado (Guillermo Barros Schelotto 85. min), Martin Palermo

Real Madrid: Iker Casillas - Aitor Karanka, Fernando Hierro, Roberto Carlos - Steve McManaman (Savio Bortoloni 66. min), Claude Makelele (Fernando Morientes 75. min), Ivan Helguera, Geremi, Luis Figo - Guti, Raul.

Sędziował: Oscar Ruiz Acosta (Kolumbia). Widzów: 51 000.

Dowiedz się więcej na temat: klub | Madryt | Real Madryt | Carlos | Real | US Palermo | Puchar