Puchar Europy piłkarek ręcznych: Montex - BGPA 32:24

W rewanżowym mecz pierwszej rundy eliminacyjnej Pucharu Europy piłkarek ręcznych MKS Montex Lublin pokonał BGPA Mińsk (Białoruś) 32:24 (14:11). Montex awansował do drugiej rundy.

Po piątkowym zwycięstwie różnicą dziewięciu bramek lublinianki były zdecydowanymi faworytkami. Pierwsza jednak połowa meczu była dosyć wyrównana a od 17 do 25 minuty Białorusinki nawet prowadziły. Mistrzynie Polski potrafiły dość szybko przeprowadzić kilka ataków kombinacyjnych, dzięki czemu odzyskały prowadzenie, systematycznie je powiększając.

Lublinianki kilkakrotnie zademonstrowały efektowne akcje, z których najbardziej podobały się tzw. podwójna wrzutka w 42 min w wykonaniu Wioletty Lubereckiej, Małgorzaty Mańkowskiej i Dagmary Kot-Kowalskiej oraz rzut karny z obrotem, po którym Kot-Kowalska zdobyła trzydziestą bramkę dla Montexu.

W drugiej rundzie eliminacyjnej Pucharu Europy, z której zwycięzcy awansują do grupowych rozgrywek Ligi Mistrzyń MKS Montex Lublin spotka się z wicemistrzyniami Węgier Gori Graboplast ETO. Pierwszy mecz 4 listopada w Gori, rewanż 11 listopada w Lublinie.

W pierwszym meczu Montex Lublin pokonał BGPA Mińsk 33:24.

Montex: Iwona Pabich, Magdalena Chemicz - Ewa Damięcka 5, Beata Kostka-Aleksandrowicz 5, Wioletta Luberecka 5, Dagmara Kot-Kowalska 7, Małgorzata Mańkowska 3, Monika Marzec 5, Renata Żukiel 1, Swietłana Czerniecka 1, Hanna Strzałkowska.

BGPA: Inna Kukbaja, Natalia Ćwirko - Irina Artymienko 2, Natalia Susajewa 1, Natalia Sirko 1, Elena Kulik 2, Jekaterina Striżenko, Natalia Majłyczka 2, Marina Ignatik 3, Tatiana Klimankowa 10, Marina Jarskaja 1, Alesia Kurczankowa 2.

Dowiedz się więcej na temat: Mińsk | kot | mecz | Lublin | Puchar