Puchar Davisa: Australia - Szwecja 1-1

Australia remisuje 1-1 ze Szwecją w spotkaniu półfinałowym Pucharu Davisa rozgrywanym na kortach w Sydney.

W pierwszym pojedynku singlowym Partick Rafter niespodziewanie uległ Thomasowi Johanssonowi 6-3, 7-6, 3-6, 2-6, 3-6, a stan meczu wyrównał niedawny triumfator US Open Lleyton Hewitt, który pokonał Jonasa Bjorkmana 4-6, 6-4, 7-6, 7-6.

Na sobotę zaplanowano grę deblową. Zwycięzca tego półfinału będzie gościł Francję lub Holandię w grze o najwyższe trofeum.

Rafter w pojedynku z Johanssonem prowadził już 2-0 w setach, ale w tym momencie jego gra serw&wolej zaczęła się psuć. To doprowadziło do powrotu do meczu Szweda, a później do jego zwycięstwa. - Zapadłem w sen po pierwszych dwóch setach, a na to nie można sobie pozwolić - krytycznie stwierdził po meczu Australijczyk.

Również ciężką, ale zakończona zwycięsko, przeprawę miał Hewitt, który w pojedynku z Bjorkmanem przegrał pierwszą partię. Mistrz z Flushing Meadows pokazał jednak swój charakter, drugiego seta wygrywając 6-4, a trzeciego w tie-breaku. W czwartej partii przy stanie 2-2 Hewitt obronił cztery break pointy, w następnym gemie przełamując Szweda do zera. Bjorkman zdołał wprawdzie odrobić breaka, ale w kolejnym tie-breaku zdecydowanie lepszy był Australijczyk.

Wyniki (na pierwszym miejscu Australijczycy)

Patrick Rafter - Thomas Johansson 6-3, 7-6 (10-8), 3-6, 2-6, 3-6

Lleyton Hewitt - Jonas Bjorkman 4-6, 6-4, 7-6 (7-5), 7-6 (7-2)

Dowiedz się więcej na temat: Puchar | puchar davisa | Szwecja | Australia