Puchar Anglii: Liverpool odprawił Newcastle

FC Liverpool z Jerzym Dudkiem w składzie pokonał przed własną publicznością Newcastle United 2:1 w najciekawszym spotkaniu IV rundy piłkarskiego Pucharu Anglii (FA Cup).

Liverpool już na początku meczu objął prowadzenie. W drugiej minucie bramkę zdobył Bruno Cheyrou. Odpowiedź Newcastle była jednak bardzo szybka, bowiem w czwartej minucie wyrównał Laurent Robert, który pokonał Dudka strzałem z około 30 metrów. Robert wykonywał rzut wolny po faulu Dietmara Hamanna na Olivierze Bernardzie.

Potem polski bramkarz spisywał się już bez zarzutu. Obronił m.in. drugi efektowny strzał Norberto Solano z rzutu wolnego w 11. minucie. Dobrze był także ustawiony przy strzale z ponad 20 metrów Jermaine'a Jenasa w 32. minucie.

Polski bramkarz także w drugiej połowie kilka razy popisał się udanymi interwencjami, chociaż zdecydowaną przewagę mieli piłkarze Liverpoolu. W 61. minucie wynik ustalił Cheyrou, który strzelił drugą swoją drugą bramkę w tym meczu.

Swoje spotkania zwycięsko zakończyły najsilniejsze kluby Londynu, Arsenal i Chelsea. "Kanonierzy" pokonali na własnym stadionie Middlesbrough 4:1, natomiast Chelsea wygrała na wyjeździe z amatorskim Scarborough 1:0.