Puchar Anglii dla Arsenalu

Arsenal Londyn wygrywając z Chelsea 2:0 zdobył Puchar Anglii. Bramki dla Kanonierów zdobyli Ray Parlour i Fredrik Ljungberg.

Finałowe spotkanie na Millennium Stadium w Cadriff obejrzało 74 000 widzów. Do przerwy żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. W drugiej odsłonie stroną przeważającą był Arsenal.

W 70. minucie przepiękną bramkę zdobył Parlour, który szedł z piłkę równolegle do linii pola karnego i z 18 metrów umieścił piłkę w prawym, górnym rogu bramki strzeżonej przez Cudiciniego.

Dziesięć minut później solową akcją popisał Szwed Fredrik Ljungberg. Przejął piłkę na własnej połowie boiska, wyprzedził wszystkich stojących mu na drodze i cudownym, technicznym strzałem zdobył drugą bramkę dla Arsenalu.

Chelsea nie wygrała z Arsenalem w 55 meczach pucharowych, a także w 13 spotkaniach ligowych.

- Mamy wielki zespół. Moim piłkarze zagrali dziś bardzo dobry mecz. Mają wielkiego ducha walki i wielką chęć odnoszenia zwycięstw. Chcieliśmy zgrać tak, aby pokazać charakter naszego zespołu. Strzeliliśmy dwie przepiękne bramki i wciąż wierzymy, że uda nam się zdobyć dublet w tym sezonie. W środę gramy ważny mecz z Manchesterem United i postaramy się go też wygrać - powiedział po meczu Arsene Wenger.

Arsenal zdobył Puchar Anglii ósmy raz w historii. Więcej, razy uczynił to Manchester United, który sięgał po FA Cup 10 razy. Już w środę obie te drużyny spotkają się na Old Trafford w arcyważnym meczu, który może zdecydować o mistrzostwie Anglii.

Arsenal Londyn - Chelsea Londyn 2:0 (0:0)

Bramki: Ray Parlour 70, Frederick Ljungberg 80. Widzów: 73 963.

Arsenal: David Seaman - Lauren, Tony Adams, Sol Campbell, Ashley Cole; Sylvain Wiltord (90 Martin Keown), Ray Parlour, Patrick Vieira, Fredrik Ljungberg; Dennis Bergkamp (71 Edu), Thierry Henry (81 Nwankwo Kanu).

Chelsea: Carlo Cudicini - Mario Melchiot (77 Boudewijn Zenden), Marcel Desailly, William Gallas, Celestine Babayaro (46 John Terry) - Jesper Gronkjaer, Graeme Le Saux, Emmanuel Petit, Frank Lampard; Eidur Gudjohnsen, Jimmy Floyd Hasselbaink (68 Gianfranco Zola).

Sędziował: Mike Riley.

Dowiedz się więcej na temat: Arsenal Londyn | Londyn | bramki | Fredrik Ljungberg | Puchar | Puchar Anglii