Psycholog Gościniak

"Żeby coś osiągnąć, czasami trzeba odbić się od dna. I my się odbijemy" - powiedział w "Sporcie" Stanisław Gościniak, selekcjoner reprezentacji siatkarzy.

Polacy w miniony weekend dwukrotnie przegrali z Francją, która przyjechała do Katowic w rezerwowym składzie, i pożegnali się z Ligą Światową.

Reklama

"A kto powiedział, że wszystko ma już "grać" teraz? Zresztą w meczach z Francją nie mogłem skorzystać z kilku zmienników. Niektórzy z nich przygotowują się w Jastrzębiu i jestem pewien, że będą gotowi na ostatnie próby" - stwierdził Gościniak.

Trener naszych siatkarzy zachowuje spokój przed najważniejszą dla niego imprezą sezonu, czyli igrzyskami olimpijskimi. "W każdym sporcie, a zespołowym szczególnie, liczy się nie tylko warsztat, ale i psychologia. Bo na sukces pracuje zespół zawodników o naprawdę zróżnicowanych charakterach" - powiedział Gościniak w "Sporcie".

Selekcjoner nie traci wiary w sens swojej pracy. "Oświadczam szczerze - igrzyska będą nasze. Nie wykluczam nawet medalu. Liga Światowa to była tylko przygrywka do olimpiady" - dodał.

INTERIA.PL/Sport
Dowiedz się więcej na temat: selekcjoner | psycholog

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje