PŚ w skokach: W Kuusamo mocno wieje

- W Kuusamo, gdzie w czwartek odbędą się kwalifikacje do pierwszego w sezonie, sobotniego indywidualnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich, od rana mocno wieje - poinformował Robert Mateja, asystent Hannu Lepistoe, fińskiego szkoleniowca Adama Małysza.

"Temperatura powietrza nie jest zła, jest lekki mróz, około minus cztery stopnie. Problemy może jednak sprawić wiatr, który w porywach wieje o wiele za mocno. A prognoza meteorologiczna na wieczór, gdy mają się rozpocząć kwalifikacje nie jest dobra, wiatr ma być jeszcze silniejszy" - powiedział Mateja.

Reklama

Cała ekipa polskich skoczków - Team Małysz i kadra prowadzona przez Łukasza Kruczka dotarli do Kuusamo o środę wieczorem po prawie 10-godzinnej podróży. "Z Warszawy polecieliśmy do Helsinek samolotem, później także drogą lotniczą dostaliśmy się do Oulu, skąd do Kuusamo jechaliśmy autokarem m.in. ze Szwajcarami. Było miło, choć trochę rzeczywiście byliśmy zmęczeni" - przyznał asystent Lepistoe.

Pierwsza seria treningowa zaplanowana jest w Kuusamo na godzinę 16.00, dwie godziny później powinny się rozpocząć kwalifikacje. Wszyscy Polacy, w tym także Małysz muszą brać w nich udział.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama