PŚ Trondheim: Piąte miejsce Małysza

Trzecie w tym sezonie zawody o Puchar Świata w skokach wygrał Martin Hoellwarth. Austriak otrzymał najwyższą notę 268 punktów za skoki 129 i 128,5 metra.

Najdłuższy skok w konkursie oddał Sigurd Pettersen, który wylądował na 135,5 m. Po pierwszej serii Norweg miał dużą stratę do Hoellwartha i musi zadowolić się drugą pozycją.

Reklama

Trzecie miejsce zajął Michael Uhrmann, który jest najjaśniejszym punktem z niemieckiej kadry skoczków. Czwarty był Austriak Andreas Widhoelzl.

Adam Małysz zajął 5. miejsce. Za skoki na odległość 128,5 i 128 metrów uzyskał notę 263,7 pkt.

Tomasz Pochwała uplasował się na 28 pozycji, oddając dwa równe skoki. W pierwszym poszybował na odległość 112,5, w drugim na 110 metrów i otrzymał łączną notę 188,5 pkt.

Marcin Bachleda zajął 30. miejsce. Za skoki na odległość 108 i 105,5 metrów otrzymał notę 174,3 pkt.

Tomisław Tajner w I serii skoczył zaledwie 101,5 m, ale otrzymał bardzo słabe noty i zakończył swój udział w konkursie.

W klasyfikacji PŚ po trzech konkursach prowadzi Andreas Widhoelzl (Austria) - 195 pkt przed Adamem Małyszem i Primożem Peterką (Słowenia) - obaj po 175 pkt. Czwarty jest Sigurd Pettersen (Norwegia) - 170 pkt.

Zostań trenerem kadry skoczków!

PŚ Trondheim - Wyniki

MiejsceSkoczek1.Skok1.Nota2.Skok2.NotaNota łączna
1Hoellwarth Martin129.0134.7128.5133.3268.0
2Pettersen Sigurd124.0122.7135.5144.9267.6
3Uhrmann Michael128.5130.3132.0136.6266.9
4Widhoelzl Andreas128.0131.4130.5134.4265.8
5Małysz Adam128.5132.3128.0131.4263.7
6Liegl Florian126.0124.3130.0131.5255.8
7Ljoekelsoey Roar120.0114.5131.5137.7252.2
8Kofler Andreas125.5125.4126.0126.3251.7
9Ahonen Janne129.5135.1120.0116.5251.6
10Hautamaeki Matti123.0120.9128.0130.4251.3
11Kasai Noriaki122.5121.5124.0125.7247.2
12Zonta Peter122.5119.0127.0128.1247.1
13Miyahira Hideharu119.0113.2129.0132.2245.4
14Hansen Kim-Roar120.0114.0127.5130.0244.0
15Koch Martin121.5115.2127.0126.1241.3
16Peterka Primoz120.0115.0126.5124.7239.7
17Lappi Arttu120.5115.9123.5121.8237.7
18Spaeth Georg119.0111.7123.5120.3232.0
19Goldberger Andreas115.5105.9119.5113.6219.5
20Stensrud Henning114.0100.7122.0118.6219.3
21Cecon Roberto113.098.4121.5112.7211.1
22Kiuru Tami115.5104.4116.0105.3209.7
23Fras Damjan112.598.5117.0107.6206.1
24Funaki Kazuyoshi109.593.1116.5108.7201.8
25Ammann Simon113.5102.3108.092.4194.7
26Neumayer Michael116.0101.3111.591.7193.0
27Kranjec Robert114.596.6111.095.8192.4
28Pochwała Tomasz112.597.0110.091.5188.5
29Ingebrigtsen Tommy111.095.3109.092.2187.5
30Bachleda Marcin108.090.4105.583.9174.3

Dowiedz się więcej na temat: Michael | skok | skoki | trondheim

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje