PŚ Oslo: Małysz trzeci, Ammann zwycięzcą

Adam Małysz zajął trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich, który odbył się w Oslo. Polak oddał skoki na odległość 125 m i 117,5 m, za które uzyskał notę 255 pkt.

Zawody wygrał Szwajcar Simon Ammann, który w pierwszej poszybował na 128,5 m, a w drugiej wylądawał na 117 metrze i otrzymał notę 260,4 punktów. Jest to pierwsze w karierze, zwycięstwo podwójnego mistrza olimpijskiego z Salt Lake City. Drugi był Niemiec Sven Hannawald.

W pierwszej serii emocje rozpoczęły się dopiero, gdy na rozbiegu zaczęli pojawiać się zawodnicy z pierwszej piętnastki Pucharu Świata. Już pierwszy z tych skoczków poszybował bardzo daleko, a był nim Robert Kranjec, który wylądował na 125,5 metrze co dało mu prowadzenie. Słoweniec utrzymał je do skoku Simona Ammanna, który w fenomenalnym stylu skoczył 128,5 metra, i dzięki temu prowadził po pierwszej serii. Małysz udowodnił, że mimo, iż ma już zapewniony Puchar Świata, skacze dla kibiców.

W rozgrywnych we mgle zawodach Polak, skoczył 125 metrów, co pozwoliło mu zająć drugie miejsce przed drugą serią.

W drugiej serii najdalej skoczył Sven Hannawald (120 m), co przy słabszym skoku Małysza (117,5), dało mu prowadzenie. Ostatni na rozbiegu Ammann, skaczył jeszcze bliżej niż Polak (117), ale przewaga z pierwszej serii, dała mu pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Drugie miejsce Hannawalda, zapewniło mu drugą lokatę w klasyfikacji generalnej PŚ. Na podium w Planicy obok Małysza i Hannawalda stanie też Fin Matti Hautamaeki.

Tomisław Tajner i Tomasz Pochwała nie awansowali do finałowej trzydziestki. Tajner zajął 40. miejsce - skok 102 m, nota 89,1 pkt. Pochwała uplasował się o jedno miejsce niżej - skok 102,5 m, nota 89 pkt.