PŚ Kuusamo: Małysz 4., Bachleda 11.

Andreas Widhoelzl fenomenalnym skokiem w drugiej serii na odległość 143,5 metra wywalczył sobie pierwsze miejsce w drugim konkursie Pucharu Świata w fińskim Kuusamo.

Austriak otrzymał łączną notę 303,8 pkt. i o 5,4 pkt. wyprzedził Fina Janne Ahonena. Trzeci był Słoweniec Primoz Peterka.

Reklama

Adam Małysz zajął czwarte miejsce. Za skoki na odległość 140 i 129,5 metra otrzymał notę 285,6 punkta. Polak za starty w Finalndii zarobił 15 tysięcy franków szwajcarskich.

Znakomicie spisał się Marcin Bachleda. Młody skoczek, który zastąpił w konkursie Roberta Mateję zajął 11. miejsce. Zawodnik reprezentujący barwy WKS Zakopane oddał skoki na odległość 123 i 126,5 metra i otrzymał końcową notę 245,1 pkt.

Tomisław Tajner w drugiej serii skoczył znacznie gorzej niż w pierwszej, bo jego narty zetknęły się z zeskokiem na 91 metrze. W pierwszej próbie syn trenera wylądował na 118,5 metrze. Łączna nota Tajnera to 165,6 pkt i 27 miejsce.

Słabiej niż w kwalifikacjach spisał się Tomasz Pochwala. Skoczek z Zakopnaego uzyskał tylko 109 metrów z nota 91,2 i zakończył zawody na 34 miejscu.

Zostań trenerem Adama Małysza. Zagraj w super grę! Wygrywaj nagrody!

Wyniki:

PŚ Kuusamo - Wyniki

MiejsceSkoczek1.skok1.nota2.skok2.notaNota łączna
1Widhoelzl Andreas135.0143.5143.5160.3303.8
2Ahonen Janne141.0154.3134.5144.1298.4
3Peterka Primoz136.0144.3135.0143.0287.3
4Małysz Adam140.0153.5129.5132.1285.6
5Uhrmann Michael137.0145.6130.0133.0278.6
6Pettersen Sigurd135.0143.0128.5129.3272.3
7Kranjec Robert132.0136.6128.0128.4265.0
8Hoellwarth Martin125.0123.0129.5133.1256.1
9Ljoekelsoey Roar122.5117.5127.0129.1246.6
10Funaki Kazuyoshi124.0124.7125.5121.4246.1
11Bachleda Marcin123.0118.4126.5126.7245.1
12Happonen Janne130.0132.0120.0111.0243.0
13Zonta Peter120.5113.4126.0123.3236.7
14Hautamaeki Matti139.5150.1107.583.0233.1
15Cecon Roberto139.0151.2103.580.8232.0
16Benkovic Rok123.5120.8118.5110.3231.1
17Jones Clint119.0111.7120.0113.5225.2
18Goldberger Andreas113.5100.3120.0113.0213.3
19Kiuru Tami119.0110.7111.595.2205.9
20Schwarzenberger R.121.5116.7105.085.0201.7
21Jussilainen Risto123.5120.898.569.3190.1
22Kasai Noriaki122.0119.699.568.6188.2
23Loitzl Wolfgang112.097.6107.587.5185.1
24Kuettel Andreas112.098.1105.584.9183.0
25Lappi Arttu124.5121.692.055.6177.2
26Kokkonen Akseli119.0111.795.061.0172.7
27Tajner Tomisław118.5110.391.055.3165.6
28Dessum Nicolas124.5122.184.038.7160.8
29Salumae Jens112.598.092.057.6155.6
30Herr Alexander114.0101.787.043.6145.3

Dowiedz się więcej na temat: skoczek | skoki | Adam Małysz | Kuusamo

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama