PŚ Kuusamo: Małysz 2, triumf Peterki

Primoz Peterka wygrał inauguracyjny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińśkim Kuusamo. Słoweniec za skoki 131,5 i 143,5 metra otrzymał notę łączną 293,5 punktów.

Obrońca Pucharu Świata, Adam Małysz zajął drugie miejsce, tracąc do lidera 2,2 punkta. Polak oddał dwa skoki na odległość 129,5 i 144 metry, za które otrzymał notę 291,3 punków.

Reklama

Najdłuższy skok w konkursie oddał Norweg Sigurd Pettersen. Po wspaniałym odbiciu z progu wylądował na 146 metrze.

Tomasz Pochwała zajął 30. miejsce. Polak, który jest nową nadzieją polskich skoków oddał skoki na 114,5 i 120,5 metra i otrzymał notę 217,5 punkta.

Tomisław Tajner skoczył w pierwszej serii 116,5 metra, ale został zdyskwalifikowany za nieodpowiedni kombinezon.

- Jestem bardzo zadowolony szczególnie z drugiego skoku. Po pierwszym pomyślałem sobie, że nic nie jest stracone i trzeba walczyć. Na drugim miałem dobrą prędkość na progu i skok był bardzo dobry - powiedział po zawodach Adam Małysz.

-To zupełnie dobry start w pucharowej rywalizacji, bardzo dobry początek. Forma będzie zwyżkować, nie tylko u Adama. Adam pokazał to co rzeczywiście potrafi, rozjaśnił sytuację pokazując, że stać go na wygrywanie konkursów. Szkoda, że w pierwszej serii natrafił na tylny ciąg. Jestem całkowicie spokojny, że obraliśmy dobrą drogę przygotowań do sezonu, chociaż trenowaliśmy sami i nie mieliśmy rozeznania o formie przeciwników - powiedział trener Tajner.

Małysz za drugie miejsce zarobił 12 tysięcy franków szwajcarskich. Zwycięzca cieszy się kwotą 20 tysięcy.

Zostań trenerem Adama Małysza. Zagraj w super grę! Wygrywaj nagrody

PŚ Kuusamo - Wyniki29.11.2002

MiejsceSkoczek1. skokpunkty2.skokpunktypuknty łącznie
1Peterka Primoz131.5134.7143.5158.8293.5
2Małysz Adam129.5132.1144.0159.2291.3
3Ahonen Janne133.5141.3138.0149.9291.2
4Pettersen Sigurd131.0133.8146.0157.3291.1
5Widhoelzl Andreas128.0129.9141.5154.2284.1
6Uhrmann Michael128.5128.3141.5153.2281.5
7Hautamaeki Matti128.0128.9139.5147.6276.5
8Hoellwarth Martin127.0126.1140.0147.0273.1
9Ljoekelsoey Roar132.5136.5130.5134.4270.9
10Lappi Arttu131.0134.8130.5132.9267.7
11Funaki Kazuyoshi133.5140.8139.0126.7267.5
12Kasai Noriaki125.0125.5133.5141.3266.8
13Kranjec Robert118.0109.4138.5149.3258.7
14Stensrud Henning123.0117.9133.0136.4254.3
15Zonta Peter121.5114.2133.0138.4252.6
16Kofler Andreas121.0114.8132.0136.6251.4
17Miyahira Hideharu122.5117.0130.0132.0249.0
18Romoeren Bjoern Einar120.0114.0129.0129.2243.2
19Kiuru Tami121.5115.2126.5125.2240.4
20Cecon Roberto119.0111.7128.0128.4240.1
21Goldberger Andreas118.5110.3128.5129.3239.6
22Hocke Stephan121.5115.7126.0123.8239.5
23Jones Clint120.0114.0123.0119.4233.4
24Happonen Janne116.5103.2128.5129.3232.5
25Loitzl Wolfgang119.5111.6124.5120.6232.2
26Schwarzenberger R.115.0103.5127.5127.5231.0
27Kokkonen Akseli114.5103.1127.5127.5230.6
28Jussilainen Risto117.5107.0122.5118.0225.0
29Nieminen Toni118.0107.9121.5115.2223.1
30Pochwała Tomasz114.5102.6120.5114.9217.5

Dowiedz się więcej na temat: Adam Małysz | skok | triumf | skoki | Kuusamo

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje