PŚ Hakuba: Triumf Widhoelzla, Bachleda 16.

Andreas Widhoelzl wygrał konkurs skoków Pucharu Świata na skoczni olimpijskiej w Hakubie. Austriak za skoki na odległość 131 i 135 metrów otrzymał łączną notę 272,8 punkta.

Drugie miejsce ex aequo zajęli jego rodacy Stefan Horngacher i Martin Koch. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Marcin Bachleda, który zajął 16 miejsce.

Reklama

Grzegorz Śliwka, zajął 44. miejsce (97 metrów, 70,1 pkt.). Pozostali Polacy (Krystian Długopolski i Wojciech Tajner) nie awansowali do konkursu głównego. W Japonii nie startują czołowi zawodnicy z Niemiec, Finlandii oraz Polski.

Zwycięstwo Widhoelzla w Hakubie jest pierwszym triumfem austriackiego skoczka w indywidualnym konkursie Pucharu Świata od 6 lutego 2000 roku.

Zobacz klasyfikację generalną PŚ

Wyniki

MiejsceZawodnikKraj1.skokNota2.skokNota łączna
1Widhoelzl AndreasAUT131135,8135272,8
2Horngacher StefanAUT131,5130,2123249,6
2Koch MartinAUT129,5131,1122,5249,6
4Yamada HirokiJPN126123,8123245,2
5Miyahira HideharuJPN122,5121122,5242,5
6Ritzerfeld JoergGER117,5111123,5232,8
7Zonta PeterSLO118,5110,8122229,4
8Loitzl WolfgangAUT116,5107,7122,5227,7
8Kasai NoriakiJPN120117116,5227,7
10Yliriesto KimmoFIN113,5103,8124227,5
11Funaki KazuyoshiJPN119,5114,6118,5227,4
12Fatkullin IldarRUS115,5106,4123227,3
13Ylijaervi JanneFIN118,5111,3120226,8
14Forfang DanielNOR114,5104,1121219,9
15Kobelev ValeryRUS119,5113,1116,5219,3
16Bachleda MarcinPOL114102,7120216,7
17Hautamaeki JussiFIN113,5101,8120215,8
18Neumayer MichaelGER11296,1117203,2
19Herr AlexanderGER114101,7113,5202,5
20Higashi AkiraJPN10790,1117,5200,6
21Alborn AlanUSA121116,3104,5200,4
22Mayr IngemarNED114102,7111,5199,9
23Enger Ole ChristenNOR111,598,2104181,4
24Okabe TakanobuJPN107,590107,5180,5
25Pettersen SiggurdNOR110,596,4100,5172,8
26Watase YutaJPN10891,4101169,7
27Choi Heung ChulKOR11197,897168,9
28Okamura SotaJPN10891,999,5168
29Yoshioka KazuyaJPN110,596,966101,2
30Kaiser StefanAUT108,591,3091,3

Dowiedz się więcej na temat: triumf

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje