PŚ Hakuba: Małysz 5., zwycięstwo Nagillera

Adam Małysz zajął 5. miejsce w konkursie PŚ w skokach w japońskiej Hakubie. Polak za skoki 123 i 123,5 otrzymał notę 245,7 pkt. Konkurs wygrał Christian Nagiller.

Austriak wygrał głównie dzięki wspaniałemu skokowi w pierwszej serii, kiedy to wylądował 132,5 metrze. W drugiej części skoczył 10,5 metra bliżej, ale mimo to, z notą 260,1 pkt. wygrał swoje pierwsze zawody PŚ w karierze.

Reklama

Drugie miejsce zajął Fin, Matti Hautamaeki, a trzeci był reprezentant gospodarzy Hideharu Miyahira.

Małysz przesunął się na drugie miejsce w klasyfikacji PŚ. Prowadzi Fin Janne Ahonen, który w czwartek zajął szóste miejsce.

Przyzwoicie spisał się Marcin Bachleda. Zakopiańczyk oddał dwa skoki na odległość 114,5 i 107 metrów i z notą 194,7 pkt zajął ostatecznie 20. miejsce.

Wygrana Nagillera jest szóstą skoczków austriackich w sezonie 2002/2003. Poprzednio na najwyższym stopniu podium z podopiecznych trenera Hannu Lepistoe trzykrotnie stanął Martin Hoellwarth oraz po jednym razie Andreas Widhoelz i Thomas Morgenstern.

Konkurs w Hakubie odbywał się w trudnych warunkach. Bez przerwy padał śnieg, który utrudniał nie tylko widoczność lecz także i lądowanie. Nie obeszło się bez upadku. Francuz Emmanuel Chedal w pierwszej serii uzyskał 100 metrów, ale nie ustał skoku. Nie wypięły mu się narty i opuścił skocznię na noszach.

Nagiller znokautował rywali w pierwszej serii. Jako jedyny przekroczył granicę 130 m - uzyskał 132,5 m. Drugie miejsce zajmował jego rodak Reinhard Schwarzenberger, który miał skok o cztery metry krótszy.

Adam Małysz skoczył ładnie stylowo (wszystkie oceny 19,0 pkt), ale lądował na 123 m, co dało mu ósme miejsce. W drugiej serii Polak, razem z Japończykiem Hideharu Miyahirą, oddał najdłuższy skok - 123,5 m i awansował o trzy pozycje. Nagillerowi do utrzymania prowadzenia wystarczyła odległość 122 m.

W gronie pięciu sędziów oceniających styl zawodników znalazł się były dwuboista klasyczny Kazimierz Długopolski. Obok niego na wieży sędziowskiej zasiadali Włoch Bruno Bosin, Niemiec Ulli Forner, Norweg Jan Bjoern Evja oraz Japończyk Michio Kubota.

Z Hakuby skoczkowie przeniosą się do Sapporo, gdzie zaplanowane są w sobotę i niedzielę kolejne pucharowe starty.

Zobacz klasyfikację generalną PŚ

PŚ Hakuba - Wyniki:

MiejsceSkoczek1.Skok1.Nota2.Skok2.NotaNota łączna
1Nagiller Christian132.5139.5122.0120.6260.1
2Hautamaeki Matti125.5126.9122.5121.5248.4
3Miyahira Hideharu125.0124.5123.5123.3247.8
4Schwarzenberger R.128.5131.3120.0115.5246.8
5Małysz Adam123.0122.4123.5123.3245.7
6Ahonen Janne126.0128.8118.5113.8242.6
7Ljoekelsoey Roar122.5121.0121.0118.8239.8
8Widhoelzl Andreas124.5124.6117.0110.6235.2
9Kasai Noriaki124.5125.1115.0106.5231.6
10Ammann Simon117.0110.1121.0118.8228.9
11Peterka Primoz121.0117.3117.0110.1227.4
12Higashi Akira115.0104.5121.5119.7224.2
13Liegl Florian121.5115.7114.0101.7217.4
14Pettersen Sigurd120.0114.0114.0102.7216.7
15Zonta Peter118.5112.8111.097.8210.6
16Vassiliev Dmitri121.5117.2109.092.7209.9
17Bardal Anders115.0104.0114.5102.6206.6
18Romoeren Bjoern Einar112.599.0114.0104.2203.2
19Kiuru Tami107.589.5116.5106.2195.7
20Bachleda Marcin114.5105.6107.089.1194.7
21Kofler Andreas112.5100.0108.591.8191.8
22Fras Damjan118.5112.8102.577.5190.3
23Hansen Kim-Roar117.0103.6104.083.7187.3
24Happonen Janne108.091.9109.594.6186.5
25Hocke Stephan110.596.4107.085.6182.0
26Dessum Nicolas109.593.6106.586.7180.3
27Neumayer Michael108.591.8106.086.3178.1
28Janda Jakub117.5111.094.063.7174.7
29Schneider Balthasar108.090.993.059.9150.8
30Funaki Kazuyoshi116.5109.777.024.6134.3

Dowiedz się więcej na temat: konkurs | skoki | Adam Małysz | skok | PŚ w skokach narciarskich

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje