Przed PŚ w skokach w Holmenkollen

W najbliższą sobotę i niedzielę najlepsi skoczkowie powrócą do rywalizacji o Puchar Świata. Areną kolejnych zawodów o kryształową kulę będzie Oslo, a konkretnie Holmenkollen.

W sobotę przeprowadzony zostanie konkurs drużynowy, a w niedzielę odbędzie się konkurs indywidualny - oba na obiekcie K-115.

Reklama

Adam Małysz, który we wspaniałym stylu zdominował oba konkursy MŚ w Val di Fiemme, staje przed szansą na odrobienie strat w klasyfikacji generalnej Pucharu. Zawodnik z Wisły zajmuje obecnie w PŚ 4. pozycję, tracąc 74 punkty do liderującego Svena Hannawalda. Niemiec poniósł totalną klęskę na MŚ i z pewnością w Norwegii będzie chciał się zrehabilitować się za nieudany występ na skoczniach w Predazzo, gdzie nie zdobył ani jednego medalu.

Z obiektem w Holmenkollen wiążą się dla Małysza miłe wspomnienia. To właśnie tam 16 marca 1996 roku Polak odniósł pierwsze zwycięstwo w zawodach o Puchar Świata. Była to, jak się później okazało, zapowiedź wielkiej kariery naszego skoczka. Po 5 latach Małysz znów triumfował na skoczni w Oslo - w znakomitym dla siebie sezonie 2001.

Organizatorzy konkursów w Holmenkollen liczą na rekordową publiczność i dobre występy swoich zawodników, którzy pod wodzą nowego trenera Miki Kojonkowskiego spisują się w tym sezonie znacznie lepiej. Przypieczętowaniem powrotu Norwegów do światowej czołówki był srebrny medal Tommy Ingebritsena na średniej skoczni w MŚ w Val di Fiemme.

Bezpośrednie relacje z konkursów w Holmenkollen przeprowadzą TVP (początek w sobotę o 16.25, w niedzielę o 13.35) oraz Eurosport (początek w sobotę o 16.30, w niedzielę o 13.30).

Dowiedz się więcej na temat: Puchar | Oslo | Puchar Świata | konkurs | PŚ w skokach narciarskich

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje