Primiera Division: Dwa gole Ronaldo w debiucie

Wymarzony debiut miał Brazylijczyk Ronaldo w barwach Realu Madryt. Mistrz świata i król strzelców tej imprezy w pierwszym ligowym meczu w nowym klubie zdobył dwie bramki, a Real wygrał z Alaves 5:2.

Ronaldo wpisał się na listę strzelców w 65 i 78 minucie. Pozostałe gole dla "Królewskich" zdobywali: Figo (2) oraz Zidane.

Przed kilkoma tygodniami Ronaldo, przeszedł z Interu Mediolan do Realu Madryt. W nowym klubie dotychczas jednak nie grał, uskarżając się na drobne dolegliwości.

Wszedł na boisko w 64. minucie i już chwilę później strzelił gola po podaniu od swojego rodaka Roberto Carlosa.

Porażki 1:3 w Maladze doznało Atletico Madryt. Co ciekawe, zespół z Madrytu kończył mecz w "8", gdyż czerwonymi kartkami zostali ukarani Suarez, Albertini i Emerson.

Punkty na własnym stadionie straciła FC Barcelona. Katalończycy zremisowali z Osasuną Pampeluna 2:2, ale dwa razy musieli odrabiać straty. Już w 2. minucie Rivero zdobył prowadzenie dla Osasuny, na co w 38. minucie odpowiedziała Barcelona golem Motty. Minutę po wznowieniu gry Gancedo wyprowadził gości na prowadzenie, ale niespełna minutę później Kluivert ustalił wynik meczu na 2:2.

W meczu na szczycie Celta Vigo wygrała na wyjeździe z Valencią 1:0. Bramkę, dzięki której Celta została liderem strzelił w 90. minucie Vagner. Trwa fatalna passa Deportivo, które przegrało z Racingiem Santander 0:2.

Zobacz wyniki 5. kolejki Primiera Division.

Dowiedz się więcej na temat: mistrz świata | król strzelców | Madryt | gole | Cristiano Ronaldo