Primera Division: Sociedad na fali, druga porażka Malagi

Pucharowy Rywal Amiki, Malaga CF doznała drugiej z rzędu ligowej porażki. Podopieczni Joaquima Peiro ulegli w meczu 8. kolejki w Sevilli piłkarzom Betisu 0:3.

Liderem Primera Division pozostała ekipa Realu Sociedad San Sebastian. Rewelacyjni Baskowie pokonali na wyjeździe 1:0 Villareal, a zwycięską bramkę zdobył Turek Nihat Kahveci.

Swoje spotkanie wyjazdowe wygrała również Valencia. Podopieczni Rafy Beniteza pokonali w Barcelonie Espanyol. Bramkę dla aktualnych mistrzów Hiszpanii zdobył Brazylijczyk Fabio Aurelio.

Pierwsze zwycięstwo w lidze odniósł beniaminek Recreativo Huelva, który po bramce z karnego Cubillo uporał się w Pampelunie z Osasuną 1:0.

Emocjonujące spotlkanie oglądali kibice w Bilbao. Baskowie na San Mames długo przegrywali 0:1 z Celtą Vigo. Na dziesięć minut przed końcem spotkania wyrównał Etxberria, a zwycięskie trafienie padło po strzale w ostatniej minucie Ismaela Urzaiza. Bramka w ostatniej mnucie Rubena Navarro zadecydowała również o zwycięstwie 1:0 nad FC Sevilla trzeciej baskiskiej drużyny, Deportivo Alaves Vitoria.

W najciekawszym sobotnim spotkaniu piłkarze Deportivo La Coruna bezbramkowo zremisowali na El Riazor z Realem Madryt. Po raz kolejny poniżej oczekiwań zagrała ofensywa "królewskich", która w całym meczu oddała tylko jeden celny strzał na bramkę (Morientesa, który zmienił kompletnie niewidocznego Ronaldo w 59 minucie). Inicjatywa należała do gospoarzy, ale napastnicy "El Depor" nie znaleźli sposobu aby pokonać Ikera Casillasa.

Cenne trzy punkty zdobyły za to drużyny Atletico Madryt i Realu Mallorca. Podopieczni Luisa Aragonesa pokonali w "małych derbach" stolicy Rayo Vallecano, natomiast klub z Balearów wygrał 3:1 (hattrick Waltera Pandianiego) wyjazdową konfrontacje w Valladolid.

Zobacz wyniki 8. kolejki Primiera Division.

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | porażka | Primera Division