Primera Division: Remis Realu, Barca gromi

Real Madryt zremisował 1:1 z Villarreal w meczu 7. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. "Królewscy" otworzyli wynik meczu w 22. minucie.

Do bramki gości trafił Zinedine Zidane, który zapowiedział, że chce zakończyć karierę w barwach Realu.

Wyrównanie padło w ostatniej minucie pierwszej połowy. Ikera Casillasa pokonał Jorge Lopez z rzutu karnego.

Dwa punkty na boisku beniaminka Recreativo stracił Betis Sewilla. W 44. minucie bramkę dla Betisu strzelił Gaston Casas i wydawało się, że beniaminek polegnie. Jednak Fernando Varela oraz Luis Fernandez Gutierrez zobaczyli czerwone kartki i ułatwili piłkarzom Recreativo strzelenie bramki. W 75. minucie Xisco ustalił wynik meczu na 1:1. Betis mecz kończył w "8", gdyż 12 minut przed końcem spotkania Iulian Felipescu został odesłany do szatni.

Pokaz skuteczności dała swoim kibicom Valencia. Mistrz kraju rozgromił na własnym stadionie Athletic Bilbao 5:1. Hat-trickiem popisał się Argentyńczyk Pablo Cesar Aimar, a pozostałe bramki strzelili John Carew i Fabio Aurelio z rzutu karnego.

Świetnie na Camp Nou zaprezentowała się FC Barcelona. Katalończycy rozgromi przed własną publicznością Alaves Victoria 6:1. Hat-trickiem popisał się Patrick Kluivert, a do bramki gości trafiali również Mendieta, Luis Enrique oraz Xavi.

Zobacz wyniki 7. kolejki Primiera Division.

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | remis | FC Barcelona | Primera Division | bramki