Primera Division: Real chce Patricka Kluiverta!

Szefowie Realu Madryt są gotowi do negocjacji z prezydentem Barcelony, Joanem Gaspartem na temat sprzedaży do ekipy "Królewskich" napastnika Katalończyków, Holendra Patricka Kluiverta. Piłkarz ma ważny do czerwca przyszłego roku kontrakt w Barcelonie.

Klauzula odstępnego w przypadku przejęcia Kluiverta w trakcie obowiązującego kontraktu wynosi 40 milionów dolarów i szefowie Realu nie chcieliby płacić tak wielkich pieniędzy, mając w pamięci konieczności zapłacenia za Luisa Figo, któty w trakcie kontraktu z Barcą przeszedł do Realu. Wcześniej rozmawiali już agentem piłkarza, który nie wykluczył możliwości transferu Kluiverta.

Reklama

Kluivert publicznie już wyjaśniał różnice zdań między nim, a szefami Barcelony na temat renegocjacji kontraktu Holendra. Od razu przywołuje się Luisa Figo, który odszedł z Barcy do Realu, nie mogąc dojść do porozumienia co do kwoty kontraktowej za każdy sezon, bo przecież nie chodzi o nic innego, tylko o pieniądze dla Kluiverta. Ten chciałby otrzymywać za sezon 6 milionów dolarów.

Prezydent Realu, Florentiono Perez i dyrektor sportowy, Argentyńczyk Jorge Valdano uważają, że 24-letni napastnik to idealny piłkarz dla Realu. Kluivert jeszcze przez wiele lat, tak uważają szefowie Realu, będzie należał do ścisłej światowej czołówki piłkarzy.

Nie bez znaczenia dla całej sprawy jest wielka przyjaźń między Kluivertem i Luisem Figo, co na każdym kroku podkreślają obaj piłkarze. Sam Figo wielokrotnie podkreślał, że Kluivert to świetny piłkarz, jeden z najlepszych napastników na świecie.

Ciekawe tylko, co sądzi na ten temat środkowy napastnik Realu i reprezentacji Hiszpanii Raul Blanco.

Dowiedz się więcej na temat: figo | Primera Division | Real

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje