Primera Division: Porażka Malagi

Rywal Amiki Wronki w pucharze UEFA, hiszpańska Malaga w meczu 7. kolejki Primera Division przegrała na własnym stadionie z Espanyolem 3:4. Podopieczni Joaquima Peiro po 15 minutach prowadzili już 3:1, a mimo to musieli uznać wyższość piłkarzy z Barcelony. Była to pierwsza porażka Malagi w tym sezonie.

W innych niedzielnych spotkaniach odrodzona Mallorca pokonała 2:0 Osasunę Pampeluna, FC Sevilla zwyciężyła 2:1 Real Valladolid, a Real Sociedad również 2:1 wygrał z Racingiem Santander.

Piłkarze Malagi nie popisali się przed własną publicznością w meczu z Espanyolem. Na estadio La Rosaleda wszystko zaczęło się zgodnie z planem. Po zaledwie sześciu minutach gospodarze, po trafieniach Dely Valdesa z karnego i Dario Silvy, objęli prowdzenie 2:0. Na kontaktową bramkę Domoraud w 12 minucie szybko jednak odpowiedział Dario Silva. Urugwajczyk strzelił w 15 minucie swoją drugą bramkę w tym meczu i do szatni Malaga schodziła z prowadzeniem 3:1.

Po przerwie kibice gospodarzy oglądali zupełnie inny zespół. Espanyol przejął całkowicie inicjatywę i w 66 minucie po bramkach Milosevica i Tamudo było już 3:3. Decydujące trafienie ekipa z Barcelony zadała na pięć minut przed końcem spotkania, a Malagę pogrążył celnym strzałem Maxi.

Po tym spotkaniu drużyna Malagi w tabeli Primera Division spadła na 5. miejsce, tracąc do lidera Realu Sociedad San Sebastian pięć punktów.

Zobacz wyniki 7. kolejki Primiera Division.

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | malaga | porażka | Primera Division