Premiership: Remis na Highbury

Arsenal Londyn zremisował na Highbury z Liverpoolem 1:1 w ostatnim meczu 21. kolejki angielskiej Premiership. Obie bramki padły po przerwie i obie z rzutów karnych.

Pierwsza połowa meczu zdecydowanie należała do gospodarzy, którzy długimi okresami spychali Liverpool do obrony całą drużyną. Doskonale w bramce gości spisywał się jednak Kirkland i tylko jemu podopieczni Houlliera mogą zawdzięczać fakt, że to szatni schodzili utrzymując bezbramkowy remis.

Druga połowa była już bardziej wyrównana i okazało się, że odważniejsza gra się opłaciła. W 70. minucie Gerard zagrał prostopadle do Barosa, który na polu karnym został sfaulowany przez Sola Cambella. Rzut karny na bramkę zamienił Danny Murphy. "The Reds" z prowadzenia cieszyli się jednak tylko 9 minut. Riise na własnym polu karnym złapał za koszulkę dopiero co wprowadzonego na plac gry Jeffersa i sędzia po raz drugi podyktował "jedenastkę". Skutecznym jej egzekutorem okazał się Thierry Henry.

W innym niedzielnym meczu Newcastle pokonało Tottenham 2:1, a wszystkie bramki strzelali piłkarze gospodarzy. Prowadzenie dla "Srok" zdobył w 17. minucie Gary Speed, a na 2:0 podwyższył w 58. minucie niezawodny Alan Shearer. Honorowego gola dla Tottenhamu "zdobył" - kierując piłkę do własnej bramki - Nikos Dabizas.

Zobacz wyniki 21. kolejki Premiership

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | Rzut karny | bramki | remis | Premiership