Premiership: Porażka Liverpoolu

Czwartej z rzędu porażki doznał FC Liverpool. "The Reds" przegrali w niedzielę, na wyjeżdzie z Sunderlandem 1:2.

Zwycięstwo "Czarnym kotom" zapewnił rezerwowy Michael Proctor, który w 85. minucie pokonał Chrisa Kirklanda.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 36. minucie, a bramkę zdobył Gavin McCann. Przedarł się w pole karne i przerzucił piłkę nad rozpaczliwie interweniującym Kirklandem. Ten sam zawodnik mógł strzelić drugą bramkę, ale rzut karny egzekwowany w 60 minucie, obronił golkiper Liverpoolu.

Jedyną bramkę dla The Reds zdobył Czech Milan Baros.

W innym niedzielnym spotkaniu Arsenal zremisował w derby Londynu z Tottenhamem 1:1. Prowadzenie dla "Kogutów" uzyskał Christian Ziege strzałem z rzutu wolnego, a z karnego wyrównał Robert Pires. Kanonierzy nadal prowadzą w tabeli Premiership, ale mają tylko punkt przewagi nad Manchesterem United.