Premiership: Leeds - Liverpool 0:4

W meczu na szczycie 25. kolejki angielskiej Premiership FC Liverpool pokonał na wyjeździe Leeds United 4:0. Zdobyte na Elland Road 3 punkty pozwoliły awansować "Czerwonym" na 3 miejsce w tabeli.

Pierwszą bramkę dla The Reds strzelił obrońca Leeds Ferdinand w 17 minucie. Rzut wolny z lewej strony pola karnego wykonywał Murphy. Mocno podkręcił piłkę, a gdy bramkarz już miał ją złapać, jej lot zmienił Ferdinand i było 1:0 dla Liverpoolu. Podopieczni Davida O'Leary oddali w pierwszej połowie zaledwie jeden strzał na bramkę Dudka.

W drugiej części meczu "Czerwoni" ruszyli śmielej do przodu i przyniosło to wymierny skutek w postaci dwóch bramek. W 61. minucie Gerrard wspaniale wypuścił w uliczkę Heskeya, który minął interweniującego Martyna i umieścił piłkę w siatce. Zaledwie 2 minuty później Heskey uciszył kibiców z Elland Road zdobywając swoją drugą bramkę w meczu w zamieszaniu podbramkowym.

Dopiero wtedy gospodarze ruszyli do ataku, chcąc zmiejszyć rozmiary porażki. Na szczęście dla kibiców Liverpoolu Jerzy Dudek wspaniale wybronił dwa groźne strzały piłkarzy Leeds i wszystko wróciło do normy, czyli do wyrównanej walki w środku boiska. Nim sędzia Graham Poll zakończył spotkanie, wynik meczu ustalił Michael Owen dobijąjąc własny strzał.

W tabeli prowadzi Manchester United, i o 2 punkty wyprzedza Newcastle i Liverpool.

Zobacz wyniki 25. kolejki

Dowiedz się więcej na temat: united | kolejka | Leeds United | Premiership | leeds