Premiership: Kolejna porażka Chelsea

Kreowana przed sezonem na jednego z faworytów do mistrzowskiego tytułu londyńska Chelsea, przeżywa poważny kryzys. W 18. kolejce Premiership londyńczycy przegrali z ostatnim w tabeli Middlesbrough 0:1.

Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w 71. minucie Dean Gordon. Zdobyte w tym meczu trzy punkty pozwoliły Middlesbrough odbić się od dna ligowej tabeli. Widać, że praca nowego szkoleniowca Terry Venables'a, który zamierza ściągnąć do zespołu Darrena Andertona.

Do wielkiej niespodzianki doszło na Old Trafford, gdzie Manchetser United w obecności blisko 68 tysięcy widzów przegrał z Liverpoolem 0:1. Mimo tego, że miejscowi mieli całą drugą połowę, by odrobić straty, nie udało im sie tego dokonać.

Dobrą passę w tegorocznych rozgrywkach utrzymuje Ipswich Town. Tym razem ich ofiarą padł Southampton, który uległ 1:3.