Premiership: Kanonierzy na fali

Trwa znakomita passa Arsenalu Londyn. Podopieczni Arsena Wengera w pierwszym meczu 8. kolejki angielskiej Premiership pokonali na Elland Road Leeds United 4:1.

Był to 47 kolejny mecz w którym Kanonierzy strzelili bramki rywalom.

Dla Arsenalu do siatki rywali trafiali Kanu (dwa razy), Toure oraz Henry. Honorową bramkę dla Leeds zdobył Harry Kewell.

Kanonierzy, po swioch koronkowych akcjach, już po 20 minutach gry prowadzili 2:0. Na początku drugiej połowy dobił gospodarzy Henry i spotkanie było praktycznie rozstrzygnięte. Arsenal tym samym umocnił się na pozycji lidera.

Hat-trickiem popisał się w Manchesterze Michael Owen. Liverpool pokonał na wyjeździe City 3:0 i pnie się w górę tabeli. Również 3 oczka może dopisać do swojego dorobku Manchester United. "Czerwone Diabły" wygrały wyjazdowe spotkanie z Charlton 3:1, mimo że do 54 minuty przegrywały jedną bramką. Gole Scholes'a, Giggsa i Van Nistelrooya sprawiają, że MU goni czołówkę tabeli z bardzo dobrym skutkiem.

Niespodziewanej porażki na własnym boisku doznał Tottenham. "Koguty" przegrały z z Middlesbrough 0:3 i zostały przeskoczone przez rywala klasyfikacji po 8 kolejkach.

Dobre dni nadeszły też dla West Ham United. "Młoty" przystępowały do derbowego meczu z Chelsea jako najgorsza drużyna ligi. Podopieczni Glenna Roedera wywieźli ze Stamford Bridge pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Zobacz wyniki 8. kolejki

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | united | leeds | Leeds United | Premiership