Porażki Rangers i Stars

W najciekawszym środowym spotkaniu NHL, hokeiści Tampa Bay Lighting pokonali we własnej hali New York Rangers 3:0 i utrzymali pozycje lidera Southeast Division.

Niespodziewanej porazki 2:3 z Florida Panthers doznali Dallas Stars. Dwie asysty i bramkę znów zanotował Mario Lemieux. Jego Pengiuins pokonali w Ottawie Senators 4:1.

Wystepujący w zespole z Nowego Jorku Krzysztof Oliwa spędził na lodzie 5 minut i 12 sekund. Polak w tym czasie nie oddał zadnego strzału na bramkę rywali. Dwukrotnie za to przebywał na ławce kar. Raz dostał 2 minuty, a następnie musiał "odsiedzieć" 5 minut. Rangers tracili bramki po uderzeniach Modina, Taylora i Lecavaliera.

Porażki doznał również inny klub z Nowego Jorku Islanders. Były zespół Mariusza Czerkawskiego prowdził po pierwszej tercji 2:0 z Hurricanes. W drugiej i trzeciej tercji do siatki rywali strzelali jednak tylko hokeiści Carolina Hurricanes i w efekcie Islanders przegrali to spotkanie 2:4.