Porażkę z Schalke Inter tłumaczy zmęczeniem

Zarówno trener Interu Mediolan Leonardo, jak i prezes klubu Massimo Moratti tłumaczą, że wtorkowa porażka na własnym stadionie z Schalke 04 Gelsenkirchen 2:5 w 1/4 finału Ligi Mistrzów jest wynikiem zmęczenia ich piłkarzy.

Wszystko o Lidze Mistrzów: Zestaw par, statystyki, strzelcy i kartkowicze - Kliknij!

Reklama

To druga dotkliwa porażka piłkarzy Interu w krótkim czasie. W sobotę bowiem przegrali w derbach Mediolanu z Milanem 0-3. Ten wynik oraz wtorkowa przegrana z niemieckim zespołem sprawiają, że szanse na powtórzenie triumfu w Lidze Mistrzów i obronę mistrzostwa kraju, są już minimalne.

"Moja ocena Leonardo nie zmieniła się. Wiem jak okrutna potrafi być piłka nożna, ale musimy podążać dalej. Nie lubię bezradności. Pójdziemy dalej w takim składzie jak teraz i zobaczymy co się wydarzy. Wygraliśmy w tym zestawieniu już bardzo wiele i wierzę, że możemy wygrać jeszcze więcej" - powiedział Moratti.

Prezes klubu za porażkę, która przed rewanżem stawia włoski zespół w niezwykle trudnej sytuacji, nie wini swoich piłkarzy. "To co najmniej podobało mi się w zespole, to było ogromne zmęczenie. Nie winię za to piłkarzy, bo można się było tego spodziewać po trudnym sobotnim meczu. W ciągu tych kilku dni zawodnicy nie zdołali się zregenerować" - ocenił Moratti.

"W piłce zawsze trzeba zaczynać wszystko od początku, nawet w sytuacjach gorszych niż nasza. Dlatego uważam, że nic jeszcze nie zostało przesądzone" - dodał Moratti.

Realistą jest natomiast szkoleniowiec zespołu z Mediolanu. "Pierwszą rzeczą jakiej potrzebujemy to odpoczynek. Mamy bardzo dojrzały skład i teraz najważniejszy jest dla nas spokój. Potem użyjemy naszej energii na boisku. Ciężko jednak myśleć o odrobieniu strat w rewanżu" - stwierdził Leonardo.

Spotkanie rewanżowe 1/4 finału zostanie rozegrane w Gelsenkirchen 13 kwietnia.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: zmęczona | Schalke 04 | Massimo Moratti | Inter Mediolan | Liga Mistrzów

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL