Porażka Zeptera z Croatią

W 13. kolejce rozgrywek Suporoligi koszykarzy Zepter Idea Śląsk Wrocław przegrał we własnej hali z Croatią Split 72:75 (14:17, 14:20, 22:15, 22:23). Tym samym podopieczni trenera Andreja Urlepa mocno skomplikowali sobie drogę do czwartej lokaty w grupie A Suproligi.

Już do przerwy okazało się, że wrocławian czeka ciężkie zadanie, chociaż do składu wrócili skrzydłowy Dainius Adomaitis i center Sean Marks.

Zwłaszcza ten drugi zawodnik pokazał kilka akcji znamionujących klasę, ale gracze Zeptera byli bezradni wobec poczynań obrońców Croatii. Amerykanie Terence Rencher (12 pkt do przerwy) i Ross Land (11) zdobyli do przerwy większość punktów Croatii.

Dopiero w trzeciej kwarcie wrocławianie zagrali na normalnym poziomie i szybko uzyskali wyraźną przewagę. W tym fragmencie gry prowadzili 13:2. Jednak końcówkę spotkania znacznie mądrzej rozegrali Chorwaci i w dramatycznych okolicznościach wygrali bardzo ważny dla obu zespołów mecz.