Porażka Devils po dogrywce

Montreal Canadiens bez Mariusza Czerkawskiego pokonali na własnym lodowisku Boston Bruins 4:2. Mecz był praktycznie rozstrzygnięty praktycznie już po dwóch tercjach, gdy gospodarze prowadzili 4:1.

W bramce "Kanadyjczyków" doskonale spisał się Jose Theodore, który obronił 25 strzałów. Spotkanie oglądało ponad 21 tysięcy widzów.

Lider Atlantic Division New Jersey Devils z wywiózł tylko jeden punkt z wyprawy do Ottawy, gdzie po dogrywce uległ Senators 3:4. Po pierwszej tercji, po bramkach White'a i van Allena gospodarze prowadzili już 2:0. Druga część gry należała jednak do gości, którzy w ciągu pięciu minut doprowadzili do wyrównania (na listę strzelców wpisali się Langenbrunner i Brylin). W 3. tercji Devils wyszli na prowadzenie po golu Berglunda, jednak już 25 sekund później do wyrównania doprowadził Havlat. W 3. minucie dogrywki zwycięstwo "Senatorom" zapewnił Fisher, zdobywając swoją 4. bramkę w sezonie.

Dogrywka była również potrzebna do rozstrzygnięcia meczu w Los Angeles, gdzie Kings spotkali się z Pittsburgh Penguins. Goście prowadzili po pierwszej tercji 1:0, po dwóch 2:1, a mimo tego zeszli z lodu pokonani. Do wyrównania doprowadził bowiem Craig Johnson (zdobywając swojego pierwszego gola w sezonie), a na 40 sekund przed końcem dogrywki szalę zwycięstwa na korzyść Kings przechylił Schneider. W całym meczu bardzo dobrze spisał się bramkarz "Pingwinów" Johan Hedberg, który obronił 30 strzałów.