Porażka Colorado Avalanche

Grając w przewadze hokeiści Islanders zdobyli pierwszą bramkę w wyjazdowym meczu w Calgary. Później trafiali w każdej kolejnej tercji i wygrali to spotkanie 3:1. Tym razem Mariusz Czerkawski przebywał na lodzie ponad 10 minut, ale niczym szczególnym się nie wyróżnił.

Najlepsza ekipa NHL w tych rozgrywkach, Detroit Red Wings tylko zremisowała po dogrywce w Phoenix z miejscowymi Coyotes.

Reklama

Zresztą spotkanie to zaczęło się wręcz sensacyjnie, bowiem gospodarze po dwóch bramkarz Briere'a w 7. minucie meczu prowadzili 2:0. Euforię kibiców ostudził nieco jeszcze w tej samej tercji Hull po akcji z Yzermanem.

W drugiej tercji żaden z zespołów nie zdobył bramki i dopiero w 18. minucie ostatniej tercji jeszcze raz Hull, tym razem po kombinacji Shanahan - Dandenault, doprowadził do remisu. Wprawdzie w dogrywce dominowali gospodarze, pięciokrotnie strzelając na bramkę rywali (Detroit tylko jeden strzał), ale mecz zakończył się remisem.

W Phoenix dogrywka nie wniosła niczego dla wyniku meczu. Istotna była natomiast w spotkaniu Colorado Avalanche - San Jose Sharks. Obrońcy Pucharu Stanleya dali w niej strzelić sobie bramkę. Szczęśliwym strzelcem był Selanne. A wszystko to w momencie, gdy statystyki strzałów zdecydowanie wskazywały na przewagę Avalanche. Hokeiści z Colorado oddali na bramkę rywali aż 38 strzałów, przy 22 uderzeniach Sharks.

Hokeiści Vancouver Canucks już w pierwszej tercji spotkania z Pittsburgh Penguins udowodnili swoja wyższość. Strzelili trzy bramki, a całe spotkanie wygrali 5:2. Warte odnotowania jest trafienie w trzeciej tercji Mario Lemieux, gdy jego zespół, Penguins, grał w przewadze. Lemieux spędził na lodzie aż 24 minuty i tylko Aleksiej Kowaliew, partner z zespołu, grał od niego o minutę dłużej.

Wyniki wtorkowych meczów:

Toronto Maple Leafs - Atlanta Trashers 2:3

Colorado Avalanche - San Jose Sharks 0:1 po dogrywce

Ottawa Senators - Philadelphia Flyers 1:4

New Jersey Devils - Tampa Bay Lightning 4:5 po dogrywce

Carolina Hurricanes - Minnesota Wild 2:0

St Louis Blues - Edmonton Oilers 3:2

Calgary Flames - New York Islanders 1:3

Vancouver Canucks - Pittsburgh Penguins 5:2

Phoenix Coyotes - Detroit Red Wings 2:2 po dogrywce

Los Angeles Kings - Nashville Predators 2:0

Dowiedz się więcej na temat: hokeiści | Calgary | Phoenix | San Jose Sharks | Pittsburgh Penguins | detroit | porażka

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama