Porażka Canadiens z Czerkawskim w składzie

Montreal Canadiens - wreszcie z Mariuszem Czerkawskim w składzie - po dogrywce ulegli w wyjazdowym meczu Colorano Avalanche 6:7.

Polak na lodzie przebywał prawie 10 minut, przez ten czas jednak nie oddał ani jednego strzału na bramkę.

Spotkanie miało bardzo dramatyczny przebieg. Po pierwszej tercji "Lawiny" prowadziły 2:1, by po doskonałej w wykonaniu gości drugiej - przegrywać 4:5. W 7. minucie ostatniej części gry do wyrównania doprowadził Sakic, gdy jednak na 3 minuty i 15 sekund przed końcem gola dla Canadiens zdobył Gilmour wydawało się, że gospodarze nie zdobędą jednak nawet punktu.

Avelanche postawili wszystko na jedną kartę, wycofali bramkarza i dało to efekt na minutę i 15 sekund przed końcem meczu. Co więcej - równo z syreną oznaczającą dogrywkę na ławkę kar powędrował hokeista Canadiens i gospodarze stanęli przed dużą szansą na zwycięstwo. Jak się okazało - potrafili ją wykorzystać. Na 8 sekund przed końcem kary do siatki trafił Vrbata i "Lawiny" mogły się cieszyć ze zwycięstwa.

Podobny, zakończony "happy-endem", grad bramek oglądali kibice w Waszyngtonie, gdzie Capitols podejmowali Atlanta Trashers. Spotkanie po dogrywce zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 7:6. Wygrana była tym cenniejsza, że Capitols potrafili podnieść się ze stanu 3:5 (po dwóch tercjach) i 4:6 (jeszcze na 4 minuty przed końcem meczu). Gol Konowalczuka na 30 sekund przed zakończeniem meczu dał gospodarzom wyrównanie, zaś bramka Nylandera po 2 minutach i 24 sekundach dogrywki zapewniła wygraną.

Hokeiści New York Rangers - bez wystawionego na listę transferową Krzysztofa Oliwy - przegrali na własnym lodowisku z Buffalo Sabres 1:4. Gospodarze przegrywali po dwóch tercjach 1:3, pod koniec meczu swojej szansy szukali wycofując bramkarza. Nie tylko sami nie potrafili jednak zdobyć gola, lecz dodatkowo stracili krążek, który do pustej bramki skierował Satan.