Pora na walkę o ćwierćfinały - będą dwa hity

Mecze Niemiec z Anglią oraz Hiszpanii z Portugalią powinny być najciekawszymi wydarzeniami 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata w RPA. W piątek uczestnicy mundialu zakończyli fazę grupową turnieju.

W pierwszej fazie zanotowano dwie sensacje. Z mundialem pożegnali się aktualni mistrzowie i wicemistrzowie świata - Włosi i Francuzi. Pozostali "wielcy" grają dalej, ale kilku z nich trafiło na siebie w 1/8 finału.

Reklama

27 czerwca Niemcy zagrają w Bloemfontein z Anglią. Oba zespoły dopiero w ostatniej kolejce fazy grupowej zapewniły sobie awans. Teoretycznie lepsze wrażenie sprawiają na razie Niemcy, ale "Synowie Albionu" (tylko jedno zwycięstwo w grupie) pocieszają się, że prawdziwy turniej zaczyna się dopiero teraz.

Dwa dni później mistrz Europy Hiszpania spotka się w Kapsztadzie z Portugalią. David Villa i koledzy przegrali swój pierwszy mecz w grupie H (0-1 ze Szwajcarią), a później zanotowali dwa zwycięstwa (2-0 z Hondurasem, 2-1 z Chile).

Z kolei Portugalczycy nie stracili w grupie żadnej bramki, choć tak naprawdę wciąż trudno ocenić ich formę. Wprawdzie rozgromili słabą Koreę Północną 7-0, ale nie zachwycili w bezbramkowych meczach z Wybrzeżem Kości Słoniowej i Brazylią. W piątkowym spotkaniu z Canarinhos grali bardzo defensywnie (selekcjoner wystawił sześciu obrońców), zupełnie nie przypominając drużyny znanej z efektownego stylu.

W 1/8 finału MŚ wystąpi aż pięć drużyn z Ameryki Południowej (czyli wszystkie, które wystartowały w turnieju). Oprócz Brazylii - Argentyna, Paragwaj, Urugwaj i Chile.

Świetnie w RPA spisują się również zespoły z Azji, które na dodatek nie są bez szans w meczach kolejnej fazy. Korea Południowa trafiła bowiem na Urugwaj, a Japonia na Paragwaj.

Pary 1/8 finału:

26 czerwca, sobota

Port Elizabeth: Urugwaj - Korea Południowa (16.00)

Rustenburg: USA - Ghana (20.30)

27 czerwca, niedziela

Bloemfontein: Niemcy - Anglia (16.00)

Johannesburg: Argentyna - Meksyk (20.30)

28 czerwca, poniedziałek

Durban: Holandia - Słowacja (16.00)

Johannesburg: Brazylia - Chile (20.30)

29 czerwca, wtorek

Pretoria: Paragwaj - Japonia (16.00)

Kapsztad: Hiszpania - Portugalia (20.30)

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: RPA | paragwaj | Niemcy | Chile | Urugwaj | pora | hity

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje