Ponad dwa miliony zarejestrowanych po bilety

Ponad dwa miliony kibiców ze 178 krajów złożyło dotąd aplikacje na stronie internetowej UEFA na zakup biletów na mecze piłkarskich mistrzostw Europy, które w 2012 roku odbędą się w Polsce i na Ukrainie - poinformowała Europejska Unia Piłkarska.

90 procent aplikacji wypełnili kibice z Polski i Ukrainy. 3,3 procent (65 tysięcy) wniosków wysłali fani z Niemiec, a niespełna dwa procent (40 tysięcy) zarejestrowanych to Rosjanie.

Reklama

Proces składania zamówień rozpoczął się 1 marca, a zainaugurował go w Warszawie prezydent UEFA Michel Platini. Tak wielka liczba wypełnionych wniosków oznacza, że przekroczono już limit zgłoszeń na 28 z 31 meczów.

Najmniejszym zainteresowaniem fanów cieszą się spotkania w grupie D, ale bez udziału Ukrainy na obiektach w Kijowie i Doniecku.

Proces przyjmowania zgłoszeń potrwa do 31 marca, przy czym kolejność rejestrowania aplikacji nie ma znaczenia. Każdy chętny może zgłosić chęć zakupu maksymalnie czterech biletów na konkretne spotkanie. Szczęśliwców wyłoni losowanie.

Bilety kosztują od 30 do 600 euro, w zależności od kategorii i rangi meczu. Najniższe dotyczą tzw. trzeciej kategorii, a więc miejsc na niższych poziomach trybun za bramkami. Nieco droższe będą bilety drugiej kategorii (górne poziomy trybun za bramkami), a kolejny próg cenowy dotyczy trybun bocznych. Najwyższa cena, czyli 600 euro, to bilet pierwszej kategorii na mecz finałowy w Kijowie.

Z ogólnej puli około 1,4 mln biletów poprzez losowanie do kibiców trafi 41 procent. Pozostałe zostaną przekazane federacjom narodowym (32 proc.), sponsorom, gościom UEFA i nabywcom pakietów biznesowych.

Losowanie grup ME odbędzie się 8 grudnia w Kijowie. Turniej zostanie rozegrany w dniach 12 czerwca - 1 lipca 2012 roku.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Euro 2012 | Michel Platini

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje