Polski Debel zagra z austriacko izraelską parą

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski zmierzą się z Austriakiem Julianem Knowlem i Andym Ramem z Izraela w pierwszej rundzie turnieju ATP Masters 1000 na kortach ziemnych w Monte Carlo (z pulą nagród 2 227 500 euro).

"Po tym, co się stało w Smoleńsku, trudno nam teraz myśleć o turnieju. O katastrofie prezydenckiego samolotu dowiedzieliśmy się wczoraj rano, gdy wychodziliśmy z hotelu na korty. Wciąż jesteśmy w szoku i nie możemy znaleźć miejsca dla siebie" - powiedział PAP trener deblistów Radosław Szymanik.

Reklama

"Wciąż tylko słyszymy kondolencje od innych zawodników. Postanowiliśmy, że Mariusz i Marcin wystąpią w Monte Carlo z czarnymi opaskami na rękawkach na znak żałoby" - dodał Szymanik, pełniący funkcję kapitana reprezentacji Polski w Pucharze Davisa.

W razie wygranej w pierwszym meczu, Fyrstenberg i Matkowski trafią w 1/8 finału na Mahesha Bhupathiego z Indii i Białorusina Maksima Mirnyja, rozstawionych z numerem piątym. Przed przyjazdem do Księstwa Monako debliści mieli okazje odbyć tylko jeden trening na otwartym korcie ziemnym, ponieważ o tej porze roku w kraju wciąż gra się w hali.

"W czwartek, dzień przed wylotem z Warszawy, pojechaliśmy do Żółwina za Podkową Leśną, bo tylko tam znaleźliśmy kort przygotowany do sezonu. Trenowaliśmy półtorej godziny. To trochę mało, ale może uda się z marszu chłopakom wejść w rytm gry na +cegle+" - powiedział Szymanik.

"Zresztą niewiele brakło, żebyśmy w ogóle nie dojechali tam, bo w samochodzie Marcina zablokował się pod drodze system alarmowy. Trzeba było uruchomić samochód najprostszymi metodami. Na szczęście nie pojawiła się policja, bo widok dwóch facetów w dresie grzebiących przy kablach pod kierownicą mógłby trochę zaniepokoić. Ale udało się i mogliśmy trenować na dworze" - podkreślił trener.

W drabince deblowej znalazło się jeszcze nazwisko Łukasza Kubota, który wystartuje ze swoim stałym partnerem Oliverem Marachem. Polsko-austriacka para, rozstawiona z numerem szóstym, ma w pierwszej rundzie wolny los. W 1/8 finału spotka się z Niemcem Philippem Kohlschreiberem i Szwedem Robertem Lindstedtem albo z Hiszpanem Nicolasem Almagro i Chorwatem Ivanem Ljubicicem.

W singlu wystąpi w Monte Carlo tylko Łukasz Kubot, który w pierwszej rundzie wylosował Serba Victora Troickiego. Będzie to piąte spotkanie tych tenisistów, a wszystkie poprzednie kończyły się zwycięstwami Troickiego.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje