Polska - Słowacja: Sponsor rezygnuje z reklam!

Dbałość o wizerunek jest ważniejsza niż strata finansowa - uważa rzecznik prasowy Banku Zachodniego WBK Piotr Gajdziński. Bank, który jest jednym ze sponsorów piłkarskiej reprezentacji kraju, zdecydował się wycofać reklamy na banerach wokół boiska na Stadionie Śląskim w Chorzowie podczas meczu eliminacji mistrzostw świata ze Słowacją.

W wydanym w środę oświadczeniu bank napisał, że solidaryzuje się z kibicami piłki nożnej w Polsce i podpisuje się pod stwierdzeniem wielokrotnie wyśpiewywanym podczas ostatnich meczów reprezentacji: "Piłka nożna dla kibiców".

Reklama

W komunikacie podkreślono, że potęgujący się rozdźwięk między PZPN a kibicami obserwowany jest z narastającą irytacją. "Nie zamierzamy ingerować w działania niezależnej organizacji, jaką jest PZPN, ale jako sponsor drużyny narodowej nie możemy być ślepi na brak porozumienia z kibicami, na narastającą wzajemną agresję, na odwrócenie się i lekceważenie ludzi, którzy kochają piłkę nożną i z poświęceniem towarzyszą narodowej reprezentacji w trudnym dla niej okresie" - napisano.

Zdaniem rzecznika banku Piotra Gajdzińskiego, wycofanie reklam to reakcja na ostatnie wydarzenia wokół narodowej drużyny.

"Obserwowaliśmy uważnie sobotni mecz w Pradze. Byliśmy poruszeni nieprzychylną reakcją kibiców, która nie była jednak skierowana przeciw piłkarzom, a przeciwko działaczom. Ludzie są zniecierpliwieni i my ich rozumiemy" - powiedział PAP Gajdziński.

"Musimy dbać o swoją markę, o wizerunek. To ważniejsze niż straty finansowe poniesione w wyniku wycofania reklam, za których umieszczenie na stadionie już zapłaciliśmy" - dodał.

Od kilku tygodni kibice nawołują na różnych forach do bojkotu środowego meczu, kończącego nieudane eliminacje do przyszłorocznego mundialu. Wieczorem na mogącym pomieścić 47 tys. kibiców Stadionie Śląskim w Chorzowie zasiądzie około pięciu tysięcy.

Zaniepokojenie sytuacją wyrazili we wtorek inni sponsorzy reprezentacji Polski. Większość odcięła się od działań PZPN i samego związku, podkreślając, że ich celem jest wspieranie piłkarzy i trenerów.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: bank | Chorzów | PZPN | wizerunek | Słowacja | sponsor

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje