Polska-Portoryko: 19 punktów Wlazłego

Polscy siatkarze kontynuują serię zwycięstw w mistrzostwach świata w Japonii. We wtorek podopieczni Raula Lozano odnieśli czwartą wygraną. Biało-czerwoni w trzech setach uporali się z Portoryko.

Polska jest jedynym zespołem, który podczas japońskiego czempionatu nie stracił jeszcze seta. W spotkaniu z Portoryko w roli głównej wystąpił Mariusz Wlazły. Atakujący reprezentacji Polski zakończył spotkanie z dorobkiem 19 punktów. Zawodnik BOT Skry Bełchatów miał wysoką skuteczność w ataku (64.29 proc.).

Według pomeczowych statystyk mecz był wyrównany. W ataku nieznacznie lepsi byli Polacy (44-42). Podobnie w bloku (7-5). Bezpośrednio z pola zagrywki więcej punktow zdobyli rywale (5-3).

Kluczem do zwycięstwa były błędy własne. Portorykańczycy popełnili ich 21, a nasi siatkarze 15.