Polska - Estonia 81:73

Punkty: Polska: Wójcik 21, Zieliński 16, Tomczyk 12, Pluta 10, Korytek 8, Hyży 6, Hlebowicki 4, Jankowski 2, Sidor 2, Kościuk 0 Estonia: Muursepp 22, Kullamae 15, Metstak 13, Pehka 9, Kuusma 8, Parn 2, Kriisa 2, Tein 2, Noormets 0, Rumma 0

Mecz nie stał na najwyższym poziomie, ale był widowiskowy, dramatyczny, szczególnie w czwartej kwarcie, gdy na boisku trwała zacięta walka o każdą piłkę.

Najwyższą przewagę - w pierwszej połowie meczu - Polacy uzyskaliw 13 minucie, kiedy to po rzucie wolnym Radosława Hyżego(wykorzystał tylko jeden z trzech prób) prowadzili różnicą sześciu punktów 28:22.

Udany początek trzeciej kwarty - dobra gra w ataku: Adama Wójcika i Kordiana Korytka oraz agresywniejsza obrona spowodowały, że po niespełna trzech minutach gry Polska objęła 11-punktową przewagę 48:37.

Polacy nie potrafili jednak utrzymać prowadzenia, a akacje lidera zespołu Estonii Martina Muurseppa (w tym dwa rzuty za trzy punkty), zniwelowały prowadzenie biało-czerownych najpierw do sześciu punktów, a w końcówce tej części gry do jednego kosza (56:54. 58:56).

Pierwsze punkty w czwartej kwarcie zdobył dla Polski Radosław Hyży po solowym rajdzie przez pół boiska, co wrocławska widownia przyjęła owacyjnym okrzykiem "Polska-Polska". Goście nie poddawali się jednak. Po dwóch rzutach zza linii 6,25 cm Aivara Kuusmy Polska, na niespełna 4 minuty przed końcową syreną, prowadziła tylko 69:67.

W tym momencie polscy zawodnicy, którzy do tej pory nie zdobyli żadnych punktów rzutem zza linii 6,25 m, zaczęli trafiać za trzy punkty. Serię rozpoczął Maciej Zieliński, potem trafili Wójcik i Andrzej Pluta i na minutę i 32 sekundy przed końcem Polska wygrywała 76:69.

Martin Muursepp po raz kolejny rzucił za trzy punkty (był to trzeci taki rzut zawodnika) i na tablicy pokazał się wynik 76:73 dla Polski. W ostatnich kilkunastu sekundach polscy koszykarze wykazali jednak więcej zimnej krwi i opanowania niż rywale.

Wynik ustalił przechwytem i zdobyciem punktów Maciej Zieliński. Ten sam zawodnik jednak w ostatniej akcji zwlekał z oddaniem rzutu, co umożliwiło gościom utrzymanie korzystnej 8-punktowej straty.

Pierwsza kwarta

1 min. - pierwsze punkty w meczu. Rzut Tomczyka z półdystansu

2 min. - rzut za trzy Pehka. Wójcik faulowany przy rzucie za trzy i trzy wolne celne

3 min. - dwa celne rzuty wolne Zielińskiego i za chwilę kontra i wsad tego gracza

4 min. - dwa celne rzuty wolne Tomczyka

5 min. - Korytek dobija rzut z dystansu Pluty. Piękna solowa akcja i dwa punkty Wójcika

6 min. - za trzy trafia Kullamae. Pluta kończy kontre.

7 min. - Pehka dobywa punkty i jest remis 19:19

8 min. - dwie złe i niecelne akcje Polaków

9 min. - Sidor trafia z trudnej pozycji

10 min. - Metstak trafia dwa rzuty wolne, w odpowiedzi Hyży tylko jeden i za chwilę on fauluje.

Druga kwarta

11 min. - kapitalna akcja Sidora, którą wsadem kończy Hlebowicki

12 min. - kolejne kapitalne zagranie Sidora kończy punktami Jankowski

13 min. - celny wolny Pluty po przewinieniu technicznym Metstaka

14 min. - dwa punkty Teina. A Hyży nie trafia rzutow wolnych (2/7). Kullamae trafia za trzy

15 min. - po dwóch niecelnych wolnych Zielińskiego kontra zakończona dobrą dobitką Muurseppa

16 min. - dwa celne wolne Pluty

17 min. - słaba gra w ataku Polaków

18 min. - Wójcik trafia za dwa z faulem

19 min. - Zieliński kończy kontrę efektownym wsadem

20 min. - nerwowa końcówka pierwszej połowy

Trzecia kwarta

21 - min. - piękna solowa akcja Wójcika i dwa punkty

22 min. - bardzo dobra gra w obronie Polaków. Zieliński zdobywa dwa punkty. Korytek pięknym rzutem doprowadza do wyniku 48:37 i czas dla Estonii.

23 min. - Polacy znów zaczynają grać nieskutecznie

24 min. - piękna akcja Tomczyka i dwa punkty

25 min.- ponownie Tomczyk zdobywa dwa punkty

26 min. - Wójcik trafia dwa wolne

27 min. - Muursepp trafia za trzy i za chwilę ponownie to samo

28 min. - Metstak trafia za dwa faulem, ale wolny pudłuje

30 min. - zła akcja kończąca trzecią kwartę

Czwarta kwarta

31 min. - Korytek nie trafia z czystej pozycji. Punkty Hyżego

32 min. - dwa punkty Kuusmy

33 min. - Zieliński trafia za trzy. Pierwszy rzut za trzy punkty Polaków w meczu. Za chwilę Wójcik za trzy

34 min. - w odpowiedzi Kuusma również zdobywa trzy punkty

35 min. - Pluta trafia za trzy

36 min. - Kuusma trafia za trzy

37 min. - Tomczyk trafia za dwa z faulem i wolny celny. Pehka trafia po kontrze

38 min. - Kuusma schodzi za 5 fauli. Zieliński trafia dwa wolne

39 min. - Korytek faulowany. Dwa wolne celne

40 mn. - Muursepp trafia za trzy 76:73. Czas dla Szczubiała. Zła akcja, Wójcik faulowany. Pierwszy celny, drugi też. Zieliński po stracie trafia za dwa z faulem. Wolny celny. KONIEC

Dowiedz się więcej na temat: jankowski | Estonia