Policja zatrzymała z heroiną sędziego piłkarskiego Byrona Moreno

Na lotnisku w Nowym Jorku policja zatrzymała za posiadanie heroiny byłego sędziego piłkarskiego z Ekwadoru Byrona Moreno, którego kontrowersyjne decyzje przyczyniły się do wyeliminowania Włochów z finałów mistrzostw świata w Japonii i Korei Płd. w 2002 roku.

Do zatrzymania doszło na nowojorskim lotnisku J.F.Kennedy, na które Moreno przyleciał z Ekwadoru. Podczas rutynowej kontroli pasażerów były arbiter zachowywał się nerwowo, co wzbudziło podejrzliwość służb celnych. Podczas rewizji osobistej znaleziono przy nim dziesięć niewielkich torebek foliowych zawierających narkotyk, przyklejonych taśmą do ciała.

Reklama

Jako sędzia piłkarski Moreno kilkakrotnie zasłynął kontrowersyjnymi werdyktami, jednak karierę zakończył dopiero w 2003 roku, po rażących błędach w rozgrywkach ekstraklasy Ekwadoru (m.in. jeden z meczów przedłużył o 11 minut). Miejscowa prasa spekulowała wówczas na temat jego uzależnienia od narkotyków, ale sprawa ucichła wraz z jego odejściem.

Jednak największą wpadkę zaliczył na mundialu w 2002 roku w Azji. Nie uznał dwóch goli zdobytych prawidłowo przez Włochów w meczu z Koreą Płd. Współgospodarze turnieju awansowali do ćwierćfinału dzięki "złotej bramki" uzyskanej w dogrywce. W doliczonym czasie gry nieuzasadnioną żółtą kartkę, drugą w spotkaniu, a w efekcie czerwoną, otrzymał Francesco Totti.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: zatrzymanie | zatrzymana | policja

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje